Biden do dërgojë sisteme të reja të mbrojtjes ajrore në Ukrainë

Biden do dërgojë sisteme të reja të mbrojtjes ajrore në Ukrainë

1695137510_joe.jpg

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare SHBA, Jake Sullivan, tha në një konferencë për shtyp, se Presidenti Joe Biden, do njoftojë Zelensky për një paketë të re armësh që do të përshijë sisteme të reja të mbrojtjes ajrore.

"Sot Biden do t'i njoftojë Zelenskyt një paketë të re armësh që do të përfshijë sisteme të rëndësishme të mbrojtjes ajrore”, tha Sullivan.

Ai tha se ky do të jetë takimi i gjashtë mes Biden dhe Zelensky. Ky takim vjen në një moment të rëndësishëm pasi Rusia sulmoi brutalisht së fundmi Ukrainën.

 “Sot do të jetë takimi i gjashtë personal midis Biden dhe Zelensky dhe vjen në një moment të rëndësishëm pas një tjetër sulmi brutal nga Rusia”, tha Sullivan.

 Të dy udhëheqësit do të diskutojnë gjithashtu edhe se si ata do të ndihmojnë Ukrainën nga pikëpamja ekonomike.


Lajmi kryesor:

Lufta/ SHBA do dërgojë sisteme të reja të mbrojtjes ajrore në Ukrainë! McCarthy: Ndaloni ndihmën e re për Kievin! Anija e parë civile me grurë ukrainas mbërrin në Stamboll


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A parashikoni që Berisha do t'ia lërë trashëgim partinë Argita Berishës?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Përplasen tifozët pas derbit Tirana - Partizani, zjarr në 'Air Albania'! Në tribuna Forcat Speciale

VIDEO/ Përplasen tifozët pas derbit Tirana - Partizani, zjarr në 'Air Albania'! Në tribuna Forcat Speciale