Biden zbulon pse takimi me Putin zgjati rreth 3 orë dhe jo 5 sa ishte parashikuar

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden ka zbuluar edhe arsyet se përse takimi zgjati rreth 3 orë dhe jo 5 nga sa ishte parashikuar.

“Është një nga ato takime të rralla që presidentët e shteteve që zhvillojnë më shumë se 2 orë takime kokë më kokë, ne arritëm të mbulojmë tema të shumta një spektër të gjerë bisedime dhe u munduam që të mos ketë asnjë keqkuptim gjatë kësaj bisede”, tha Biden.


Lajmi kryesor:

Çtensionohen raportet SHBA-Rusi, rikthejnë ambasadorët! Biden: Jam me Amerikën, jo kundër Rusisë! Putin: Biden, burrë shteti, ndryshe nga Trump


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ish-kryeprokurori Llalla dënohet me dy vite burg, a besoni se drejtësia e re do të ndëshkojë edhe të tjerë zyrtarë të lartë?×

Lajmi i fundit

John

'Je t'u marr veten në qafë për kokë të kalamajve', si e paralajmëruan Edevaldo Haxhiun pasi priti turkun milioner në Rinas