Biden zbulon pse takimi me Putin zgjati rreth 3 orë dhe jo 5 sa ishte parashikuar

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden ka zbuluar edhe arsyet se përse takimi zgjati rreth 3 orë dhe jo 5 nga sa ishte parashikuar.

“Është një nga ato takime të rralla që presidentët e shteteve që zhvillojnë më shumë se 2 orë takime kokë më kokë, ne arritëm të mbulojmë tema të shumta një spektër të gjerë bisedime dhe u munduam që të mos ketë asnjë keqkuptim gjatë kësaj bisede”, tha Biden.


Lajmi kryesor:

Çtensionohen raportet SHBA-Rusi, rikthejnë ambasadorët! Biden: Jam me Amerikën, jo kundër Rusisë! Putin: Biden, burrë shteti, ndryshe nga Trump


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e mbeshtesni nismen Ballkani i Hapur krijuar nga Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Me 2 mina me telekomandë në çantë, gati për t'i shitur, bie në prangat e policisë 38-vjeçari durrsak në Lezhë! Arrestimi pas 3 javë hetimesh