Bie akuza për grup të strukturuar/ SPAK-u transferon dosjen Bajri në Shkodër

Safet Bajri

TIRANE-Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka pranuar kërkesën e SPAK-ut që ka shpallur moskompetencën për dosjen 'Bajri' duke e transferuar në prokurorinë e Shkodrës për vijimin e hetimeve për shkak se ka rënë akuza për grup të strukturuar kriminal, raporton gazetari i Shqiptarja.com Elton Qyno.

Mbi grupin Bajri në momentin e arrestimit në shtator të vitit 2018 në kuadër të operacionit 'Oaz' u ngritën shumë akuza mes tyre për grup të strukturuar, gjobëvënie, vrasje dhe punësime të paligjshme përmes presionit në spitale dhe OSHEE.

Por nga hetimet prokuroria rrëzoi akuzën për grup të strukturuar dhe për pasojë, SPAK-u transferoi dosjen në prokurorinë e Shkodrës për vijimin e hetimeve për akuzat tjera, që nuk janë nën kompetencën e Prokurorisë së Posaçme.  

Kështu të akuzuarit Safet Bajri, Ilir Bajri, Behar Bajri, Astmer Bilali, Ismet Idrizi, Emrah Plaku, Enver Bajri tashmë do të hetohen nga prokuroria e Shkodrës (Lexo ketu te gjitha akuzat dhe te arrestuarit per grupin Bajri).

(Kliko këtu për të lexuarKerkesa e avokatit te Bajrajve)

/r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të frekuentojnë auditorët duke rrezikuar shëndetin e të tjerëve?

Komento

Komente

 • L.L: 08/02/2020 14:57

  Ne shkoder sot per sot asht grupi i B.Cafi me R Ramazani B Planaj M Ivziku etj

  Përgjigju
  • Per L.L: 09/06/2020 15:57

   Gjithmon Bajret i fusin k. ngoj ktyne prostitutave qe permende me rradh nji ka nji. Kto qe permende ne shkoder sot per sot jau marrin ngoj bajreve. Kto mund tmerren me nanji fakir qe don me jetu e me qyr familjen, edhe ateher bahen 100 vet si gabelt e shkojn tu mledh prep tjer se vet skan b. se me bajret qe e kan da ceken, tan kto qe permende gjejn bir ku mu fut biqat. Ooo sa i dhimet vedi ktyne, ta garantaj qe ktyne i bjen infrakt para se me i ba gja me e dit se jan n'list te dikujt qe mund ti eleminojn me tvertet si puna e bajreve.

  • M.D: 26/05/2020 12:46

   sot per sot mat fortit ca jan n shkoder jan docajt ska byth kush mu kru me ta i dhjesin tan ball per ball tan tapo ti vrasin caf lic e bajra

  • Per l.l: 08/02/2020 15:52

   Po kete cafin sikur e perzune nga shkodra kta hahaha

 • shkodrani: 07/02/2020 23:01

  shkodren e ka nan kontroll cim harusha mesa di un

  Përgjigju
  • Per "per shkodranin": 09/06/2020 16:01

   Vet ky Cim harusha e ka shkru kyt koment hahaha as se ke ndi as ske me e ndi. E para edhe e fundit bile haha

  • Per Shkodranin: 08/06/2020 01:44

   Shko mor budall mos mban me te than naj fjal

  • H.h: 08/02/2020 15:04

   No way

  • Per shkodranin: 08/02/2020 08:59

   Kush eshte ky se kisha ndi

 • Shkodrani: 07/02/2020 22:23

  Nje vendim i shpejt dhe i qarte per grupin kriminal me te rrezikshem te Shkodres.SPAK qenka njelloj me gjyqtaret e KCK-se.Bravo Rama,futja ktij popull se mban

  Përgjigju
 • LabuA: 07/02/2020 19:27

  E vertet skan lidhje keta pse te jen grup i strukturuar fare ne shqiperi grup i strukturuar eshte vetem spaku

  Përgjigju
 • Grupi: 07/02/2020 19:26

  Po ca spak leshi sa ndruan emrin krinet e renda ne spak po do han dhe keta ca lek se kushedi sa kan paguar per tshkuar te spaku njeriu qe urreja me shum sali berisha po tani e kuptoj qe jam gabuar kthehu dhe njeher o gjigand

  Përgjigju
 • Grupi: 07/02/2020 19:25

  Po sqen keta grup i strukturuar jam kurioz kush

  Përgjigju
 • malsori: 07/02/2020 19:09

  Sot per sot ne shkoder komandojn docajt. barja lic e mic jan gangstera lagjesh.

  Përgjigju
  • anonim: 20/05/2020 10:57

   o trujt zoti mor shok se boll mir fole hallall t qoft se docajt jan ma trimat e ma e sjan t pabes em thojn mu kta jo bajra jo lic jo caf kta si varsin shokun e vet per lek e po thojn se bajrat ju kan vra docajve e docajt e kan lan demek a kuku sa bukur din me rrejt

  • Shaljani: 03/05/2020 00:57

   Kto t fortit e shkodres qe ju ka dal emri tash 30 vjet mas demokraciet, jan t fort frikacak t pabes qe sa ju kthen shpinen........kurse sa per doct e t fort malsor ju knohet kanga, ball per ball jua fusin kur t doni, se nuk dini ndrrysh ju veq mas shpine, po thoni, keni inat se jan Dukagjins.....hahahahaha DUKAGJINSIT JU QISHIN ROBT SOT E MOT, PERJET, saher qe ti ngacmoni! DUKAGJINSIT jan pakica shqiptare t vertet qe urrehen prej turqve e myslymve.....veq kurr s ja kena friken kallabllekut! Sa per info kush jan ma t fort......ma t fortit jan njata qe kan mashkuj ma shum n fis, e qe kan lek ma shum......(normal qe Doct) jeni t lir me plas inatit, veq bani kujdes, mundeni mu shpreh vetem ktu, se jasht ju qihet nana! Doct jan shpi pushket, qe kan marr hakun, e tregu vendin cdo t fortit qe asht mundu mi ul hunden, se ata s ngacmojn kend. Se nuk i njifni ju, interesohuni nqs doni me fol per dike! Genti e njerzt e tij se ulin vedin aq posht me fol ju bethqima internetit per ta!

  • haha: 08/02/2020 01:32

   ca thu,po kush jane kta iher vec ti ner male i njeh se na nshkoder skena nigju najher per kta pff

  • Shoki: 07/02/2020 23:40

   Hahahahahaha kush jane kto, se deri dje si kena nigju si mbiemer Doçi,,, i duhen edhe 100 vjet ktyne per me.ju afru pak bajrave e licve ma tamarrsha.

  • Kurioz: 07/02/2020 23:18

   Po pse fisi doci kaq I forte qenka apo ja fut kot ky malsori? Ne shkoder kush komandon, maloket prej Mali apo kto nga shkodra? Kush eshte fisi me. I forte ne gjithe qarkun e shkodres?

  • Maloku: 07/02/2020 21:25

   Pse ke i vran docve kta?? Ne shkoder tat lici me fis jan absolut po dale sa ka akoma surpiza

  • E fort kjo: 07/02/2020 20:10

   Malsort bajn ligjin ne mal o shoku me dhi te egra, se ne shkoder si pjerdh kush para ketyne

  • O malsor: 07/02/2020 19:44

   Po kush k*rin i njeh docajt ne shkoder?

  • E verteta: 07/02/2020 19:40

   Hahahha po ku pyesin keta per doct e kshu maloksh o shoku, keke I ri se pyet mire , para da vjetve ja kan vra nji dhander grupi dobrac e skan pas beth me e vazhdu keta malokt

 • nukedi: 07/02/2020 18:48

  Ka ber gabim qe spo e le popullin te haj, le te dali kush te doj na burgu pastaj te gjith jan te lumtur, o Sali o baba kthehu se po benim shaka

  Përgjigju
 • Mondi: 07/02/2020 18:25

  Ata qe iken shpetuan nga ai vend , ju qe jeni aty ikni sa me shpejt nese doni me jetu si njerez e jo si kafsh

  Përgjigju
 • Kirasi: 07/02/2020 17:18

  Tesh po fillon dhe iher lufta ne shkoder. O edi rama si i leshove keto ??? Turp po na ban te ikum nga ky vend . Edhe nji femij 5 vjec e di ne shkoder ca grupi jan keto e ca kan ba

  Përgjigju
 • Diana: 07/02/2020 15:59

  Keta ishin grupi me i strukturuar kriminal,,,EDI RAMA PO LIRON KRIMINELET ME TE RREZIKSHEM TE SHQIPERISE,;,ASNJE VOTE MOS I JEPNI PS,,,E KA KTHYER SHQIPERINE OAZ TE KRIMINELEVE....

  Përgjigju
 • Haha: 07/02/2020 15:00

  Po per kta eshte dit para nje viti se kane ne dal n'prill hahahah

  Përgjigju
  • O ha ha: 07/02/2020 16:21

   Kush e tha kete ku e di ti?

 • Tmerr: 07/02/2020 14:02

  Keto jan grupi me i strukturuar e me i rrezikshem ne shqiperi per vrasje perdhunime prostotucion drog gjoba edhe ju i coni ne gjykatrn e shkodres qe kan frig efhe me ju permend emrin ! Nuk rrihet me ne ket vend

  Përgjigju
  • anonim: 21/05/2020 09:59

   o shok fisi doci kan nej n pun t vet sju kan ra kuj n qaf se si vejn kuj gjoba as kurrgja ata merren me drog me prostitucion edhe vrasje tashi kta jan mat fort se bajrat po bajrat u dol zani se ishin t lidhun me politiken docajt skan dasht mu marr me politik e qa ju ka dal zani juka dal per burra t fort e spresin ken n bes si kta qe vrasin shokun e vet po leneni se i njohim tan stham se sjan t fort bajrat jan shum t fort edhe t njoftun kan ba krime shum por me docajt nuk krahasohen ata rrin n hesap t vet si bin kuj n qaf merren me punt e veta vec meju ra n caf ata t zhdukin pa gjurm njashtu si kan zhduk jan pregen e shum tjer n itali en franc

  • Haga: 07/02/2020 23:15

   Po kush eshte fisi me I forte pra ne shkoder? Kto bajrit Jane apo ka dhe te tjere me te forte se. Kta? Po fisi doci prej dukagjini Jane te forte apo nuk krahasohen me bajrat?

  • Ha ga ha: 07/02/2020 19:53

   Ca lesh fisi doci. Fisin doci e ban te fort gazetat se si ka njoft kush as per tfort as per asigja. Bile un shkodran jam e si paskam nigju naj her as si mbiemer

  • per tmerr: 07/02/2020 19:13

   A JAN MA TRREZIKSHEM SE FISI DOCI?

 • Shoku: 07/02/2020 13:43

  Ma mire te rrijn brenda ne burg, se jashte nuk kane siguri, i pret Sokoli

  Përgjigju
  • Per shokun: 09/02/2020 14:59

   Qe kur je be me diftu drejtshkrim ti hahah mos dil nga vetja se nuk te shkon

  • per kojshin e Licve: 09/02/2020 13:47

   shkruhet hiç dhe jo hiq,meso me shkru,pastaj fol per Lict

  • Reus: 08/02/2020 13:46

   Kush eshte mehdi? Eshte bashke me sokolin ky. Ma te fort se bajrat besoj nuk ka ne shkoder. E Kane dhene me vepra kta

  • Kojshi me lict dhe zemren ne dobrac: 08/02/2020 03:53

   Keni shum kojshi qe i keni ba armiq dhe pse jena afer jush me shpi sju dojm me ju pa hiq ,

  • Shoku: 07/02/2020 23:38

   Sokoli asht ma i forti ne Shkoder, bashke me Mehdin, skan me dit me u ndal, vec pritni pak kohe.

  • Lici: 07/02/2020 21:27

   O kojshi ne cdo koment je kundra nesh ska mundsi ca te kemi ber qe na ke kaq inat

  • Kojshia: 07/02/2020 18:08

   Sakoliiiiii te baje bunkerin ma te thelle o shoku .se keq e ka punen

 • Turpi i rradhes: 07/02/2020 13:35

  Jo Spak por Kaps. Kot shpresoni.

  Përgjigju
 • yyy: 07/02/2020 12:57

  edhe demshperblim tash po merr

  Përgjigju
 • Sokoli: 07/02/2020 12:37

  Gjith Shkodra e di qe kta jan grup kriminal e SPAK jo?Pastaj thon te keni besim tek drejtesia e re?Gjith njelloj jane.Turp...te ikesh nga ky vend sa me pare

  Përgjigju
  • Milano: 07/02/2020 13:45

   Fiks!!

 • Populli: 07/02/2020 11:30

  Eehh si vate kjo pune...

  Përgjigju
 • iluzion: 07/02/2020 11:04

  Ne na u tha qe kta te spakut sikur do benin namin hhahahahaa

  Përgjigju
 • Jona: 07/02/2020 10:51

  Imagjinoni,SPAK transferon dosjen e nje krimineli?E korruptuar dhe SPAK.Bajret i njeh e gjith Shkodra qe jan kriminel e SPAK jo?

  Përgjigju
  • Per jonen: 07/02/2020 12:03

   Jona ik futja nje dore gjume

 • Ujku i vetmuar: 07/02/2020 10:45

  Gjykaten e shkodres as qe e llogaritin fare keta.pas disa javesh dalin. Zgjedhjet po vijne edhe lufta bashke

  Përgjigju
  • Per ujkun..: 07/02/2020 12:14

   O ujku pse thua do Dalin? I ka fryk gjykata e shkodres keta qe po thua se llogarisin fare.? Aq te forte Jane ne shkoder qe dhe gjykata I ka frike?×

Lajmi i fundit

John

Temperaturat do të vijnë në rritje, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme