Bien infektimet në Greqi, 10,783 të infektuar dhe 95 viktima në 24 orët e fundit

Bien infektimet në Greqi, 10,783 të infektuar dhe 95 viktima në 24 orët e fundit

Foto ilustruese

Në 24 orët e fundit në Greqi numri i infektimeve ka rënë ndjeshëm. Mësohet se 10,783 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me COVID.

Fatkeqësisht 95 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me koronavirusin gjatë këtyre 24 orëve.

Prej fillimit të pandemisë në Greqi, janë konfirmuar 1.6 milionë të infektuar, prej të cilëve 49,8 për qind meshkuj.

Sa i përket infektimeve në 24 orët e fundit, 55 janë regjistruar në pikat hyrëse të vendit.

Ndërsa në 7 ditët e fundit, 506 raste kanë lidhje me udhëtimet jashtë vendit.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Telashe për FIFA-n, paditen nga Ligat dhe Sindikatat e Futbollistëve: Abuzim i pozicionit dominues

Telashe për FIFA-n, paditen nga Ligat dhe Sindikatat e Futbollistëve: Abuzim i pozicionit dominues