Bilanc tragjik nga tërmeti në Turqi, raportohen 4 viktima dhe 120 të plagosur

Pamje rrenojat e lena nga termeti

1604068992_1604068141termeti14.jpg

Bilanc tragjik është shënuar nga tërmeti 6.6 ballë që ka ndodhur sot në Turqi.

4 vdekje dhe 120 të plagur raportohen deri në këto momente nga mediet e huaja.

Ndërkohë nga ana e autoriteteve vijojnë kërkimet nën rrënojat e pallateve të shembura.


Lajmi kryesor:

Tërmet 6.6 ballë në Izmir/ 17 viktima (2 në Greqi) e mbi 700 të plagosur! Nxirren gjallë nga rrënojat mbi 70 persona! Një qytetezë 'e pushtuar' nga uji (VIDEO)


Be.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ku do të pushoni këtë verë?×

Lajmi i fundit

John

(Video) Mbaron fundjava, pushuesit lënë plazhin e jugut! Radhë kilometrike mjetesh në Orikum-Vlorë