Bilancet e Hungari-Shqipëri! Peshorja anon frikshëm nga kundërshtarët, por kuqezinjtë sonte luajnë për dy rezultate

Në prag të ndeshjes Hungari-Shqipëri bëhen edhe bilancet, por këto të fundit nuk janë në favor të kuqezinjve. Në total dy kombëtaret janë përballur 7 herë me njëra tjetrën dhe pavarësisht faktit se një muaj më parë Shqipëria fitoi 1-0 peshorja anon bindshëm nga kundërshtarët.

E fiksuar përjetë në memorje do të jetë ajo humbje 12-0 e pësuar me 24 shtator 1950 në Hungari, ndërsa në përgjithësi 5 ndeshje janë fituar nga kundërshtarët, 1 është mbyllur në barazim dhe një tjetër është është për kuqezinjtë.

Në këto 6 ndeshje të fazës eliminatore, Shqipëria ka fituar 4, nuk ka barazuar asnjëherë dhe ka humbur 2, ndërsa hungarezët, kanë fituar 3, barazuar 1 dhe humbur 2.

Më shumë ka realizuar formacioni i Marko Rosit me 12 shënime, dhe ekipi i Edi Reja me 10 gola. Mbajtja e topit është në favor të hungarezëve ku kanë një mesatare prej 60,8% ndërsa kuqezinjtë kanë 58,5% mbajtjen e topit.

Për kartona të verdhë ekipi i Rejas është me 17 të tillë ndërsa skuadra e Rosit me 12.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush pas zhvillimit të dy Kuvendeve PD do të jetë?×

Lajmi i fundit

John

SHBA do të shtyjë Gjermaninë që të ndalojë Nord Stream 2 nëse Rusia sulmon Ukrainën