Bledi Lumani: D.m.th këta që ankohen se i trodhi Lulzim Basha këto 9 vite, tani do sfidojnë Ramën!

Bledi Lumani: D.m.th këta që ankohen se i trodhi Lulzim Basha këto 9 vite, tani do sfidojnë Ramën!

Sali Berisha dhe Lulzim Basha

Po dëgjoja Oerd Bylykbashin dje, që me qetësinë më të madhe, deklaronte se opozita e vërtetë në Shqipëri do të fillojë më 7 korrik, pasi këto 9 vite ishte marrë peng nga Lulzim Basha.

Bylykbashi, një drej drejtuesve më të lartë të PD-së së Bashës, pohonte si pa të keq se Lulzim Basha nuk i kishte lejuar të bënin opozitë, sepse ishte i shitur.

Është një argument që po e përdorin të gjithë në PD këto kohët e fundit, duke thënë se tashmë që u rikthye Sali Berisha në krye të PD, kemi një opozitë të vërtetë.

Do të kishte sens, nëse këtë e thotë dikush i jashtëm p.sh, por kur e dëgjon nga goja e drejtuesve më të lartë të PD-së së Bashës, kupton se ose këta janë idiotë politik që përdorin këtë argument, ose mendojnë se njerëzit janë budallenj dhe e besojnë vërtetë këtë gjë.

Po ja e marrim si të mirëqenë se Basha ka qenë i “kapur” nga Rama dhe përdorej nga ky i fundit për të dëmtuar opozitën, po Oerdin e të tjerët çfarë i ka penguar gjithë këto vite të bënin opozitë, se me këtë që thonë, i bie që për 9 vjet me radhë kanë bërë sikur bënin opozitë, duke u talluar kështu me ata që i kanë votuar.

Vallë Lulzim Basha e urdhëroi Flamur Nokën fjala vjen, që sot është numri dy i PD-së së Berishës, të shkonte e të prishte protestën e qytetarëve tek trau në “Rrugën e Kombit”?

Lulzim Basha e ka fajin, që këta edhe sot e kësaj dite, nuk përmendin dot asnjë oligark me emër e mbiemër, të cilët përfitojnë jo vetëm të gjitha tenderat e Qeverisë, por po pasurohen në kohë krize edhe nëpërmjet Bordeve qeveritare?

Lulzim Basha e ka fajin, që këta shkojnë e votojnë në Kuvend, kundër ngritjes së Komisionit Hetimor për investimet strategjike, duke marrë urdhër me SMS nga Doktori të tërheqin firmat?

Po pse, Lulzim Basha e ka fajin, që këta më duart e tyre i mbushnin kutitë kur rizgjidhej kryetar i PD-së, siç dhe e ka pohuar vetë me gojën e tij Edi Paloka?

Nëse do të ishte kaq i keq, pse bënë kamikazin duke u përdorur nga ai për vite me radhë, jo vetëm për ta mbajtur në krye të PD, ndërsa ai spastronte partinë nga kundërshtarët e vet, por dhe duke e ndjekur në marrëzira të tilla si djegia e mandateve apo bojkoti i zgjedhjeve? Apo i rrihte Luli dhe këta kishin frikë të reagonin?

Po mirë, si do të mund të sfidojnë Edi Ramën dhe ta rrëzojnë më 7 korrik, siç po mburren me të madhe, kur këta thonë se i ka tredhur për 9 vite me radhë Lulzim Basha?

Nëse këta rrinin sus para Lulit, ku do e gjejnë guximin të përballen me Edi Ramën? Apo tek plaku “non grata”, që thotë se Rama është tmerruar e do marrë rrugët më 7 korrik?

Se jo për gjë, po këto kohë po ua “dredh” dhe Like Meta!

 

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Luigji: 04/07/2022 21:22

    Fjale qe si luan topi,po kujt ja thua kete te vertete, atyre qe here perdoren nga berisha nepermes hibridit "hollandez",e pastaj direkt nga "shpetimtari"edhe gomarin ta ngarkosh e ta shkarkosh si mbas qefit here me hile e here me dhune do e hidhte barren,

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Rikthimi i PD-së me protesta në shtator, a do ta forcojë politikisht?×

Lajmi i fundit

Personi që sulmoi shkrimtatin Salman Rushdie akuzohet për tentativë për vrasje

Personi që sulmoi shkrimtatin Salman Rushdie akuzohet për tentativë për vrasje