Blegtorët e Gjirokastrës, Sarandës e Delvinës në protestë, kërkojnë barazim të subvencioneve me vendet e rajonit

Blegtorët e Gjirokastrës, Sarandës e Delvinës në protestë, kërkojnë barazim të subvencioneve me vendet e rajonit

Blegtorët në protestë

Blegtorët e zonës së Gjirokastrës Sarandës dhe Delvinës janë grumbulluar ditën e sotme për të protestuar në urën e Gajdarit, në hyrje të Sarandës.

Protesta e sotme është vazhdim i protestave të zhvilluara përgjatë muajit të fundit.

Kërkesat e blegtorëve në protestën e sotme kanë qenë: barazim të subvencioneve me vendet e rajonit, certifikimin e produkteve të mishit Made in Albania, investime në përmirësimin e kullotave dhe lerave, subvensione për çdo kokë bagëti, pavarësisht numrit që kanë fermerët.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

O’Brien nesër në Beograd për takime me krerët e Serbisë

O’Brien nesër në Beograd për takime me krerët e Serbisë