Bllokimi i anijes 'Westerdam' në det të hapur, zbulohet kombësia e pasagjerëve: 650 prej tyre janë amerikanë

1581485016_0f460c69814a425389c9c8052575636f.jpg

Rreth 650 amerikanë nga një mijë e 455 mysafirë kanë mbetur të mbërthyer në bordin e një anije në Westerdam, sipas operatorit të lundrimit Holland America Line.

Mësohet se, anija ka mbi 2,000 njerëz në bord, përfshirë 802 anëtarë të ekuipazhit.

Mjeti lundrues ka ngecur në det të hapur, pa asnjë vend për t'u ankoruar pasi është larguar nga shumë vende, pavarësisht se nuk ka raste të konfirmuara të koronavirusit në të dhe nuk është në një gjendje karantine.

Një mijë e 455 pasagjerët janë nga:

 • Shtetet e Bashkuara: 650 pasagjerë
 • Kanada: 271
 • Mbretëria e Bashkuar: 127
 • Hollanda: 91
 • Australi: 79
 • Gjermani: 57
 • Kina dhe Hong Kongu: 30
 • Të tjerë: 150


Lajmi kryesor:

Shkon në 1115 numri i viktimave nga koronavirusi, dy raste të reja të infektuar në gjermani OBSH: Vaksina gati për 18 muaj


b.l./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Arrestimi i Henri Çilit, a mendoni se po fillon të veprojë drejtësia e re?