Bllokimi i mjeteve lundruese në Vlorë, protestuesi me letra angleze: S'ka roje bregdetare, është e rrezikshme! Incidentet ndodhin kudo, por të tjerët vijojnë punën

Bllokimi i mjeteve lundruese në Vlorë, protestuesi me letra angleze: S'ka roje bregdetare, është e rrezikshme! Incidentet ndodhin kudo, por të tjerët vijojnë punën

1659774609_anglezi.JPG

Në mesin e protestuesve për bllokimin e mjeteve lundruese në Vlorë ishte një shqiptar me letra angleze që sqaronte se i ka të gjitha dokumentet dhe për 5 ditë do të largohet nga vendi. Ai sqaroi se incidentet ndodhin kudo por të tjerët vijojnë punën.

“Jam me flamur anglez, me pasaportë angleze e dokumente angleze. Shkova dje me familjen, s’më lanë të hyja në Triport. Më thanë s’lejohet. Verifikoi dokumentat, patentën e kam angleze, unë 5 ditë jam, do iki të premten. Incidente ndodhin në çdo vend të botës dhe të gjithë të tjerët vijojnë punën. Jam dakord që të mos lejohen skafet pranë bregdetit se unë dal gjithmonë me familjen. Është e rrezikshme, s’ka as roje bregdetare. Nëse ndodh diçka, kush e ndihmon moshatarin. Më lejo vendin ku do ankorohem”, tha anglezi.


Lajmi kryesor:

Vlorë, pronarët e mjeteve lundruese në protestë: Bllokohen pa arsye për shkak të një aksidenti, po na lënë pa bukë! Policia Kufitare: Do i verifikojmë dhe do dilni në lundrim


  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Dhërmi/ Ranë në kontakt me rrymën elektrike, ndërron jetë pronari i hotelit, 2 punonjësit në gjendje të rëndë

Dhërmi/ Ranë në kontakt me rrymën elektrike, ndërron jetë pronari i hotelit, 2 punonjësit në gjendje të rëndë