Bllokohen 16 klandestinë nga Siria
kishin destinacion Malin e Zi

Bllokohen 16 klandestinë nga Siria<br />kishin destinacion Malin e Zi
GJIROKASTRA- Nga policia e Gjirokastrës janë bllokuar 16 klandestinë nga Siria që kishin destinacion Malin e  Zi. Sipas informacioneve, 16 klandestinët kishin hyrë ilegalisht nga shteti grek nëpërmjet kufirit jeshil (malit) dhe nëpërmjet vendit tonë donin të kalonin në Malin e Zi.
 
Klandestinët nga Siria janë bllokuar në afërsi të fshatit Bulo në Gjirokastër. 

Në përfundim të veprimeve klandestinët do t’i dorëzohen palës greke, pasi ata ishin të pajisur me leje qëndrimi dy mujore nga policia greke.
 
Operacioni u zhvillua nga Sektori Kundër Trafiqeve të Paligjshme në Drejtorinë e Policisë së Qarkut Gjirokastër në bashkëpunim me Policinë Rrugore.

Redaksia online
(esh/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Berisha: Regjimi i Ramës përmbyset me forcë konservatore të qendrës së djathtë! PD ishte kthyer në OJF të majtë, u largua nga shtyllat e saj kryesore

Berisha: Regjimi i Ramës përmbyset me forcë konservatore të qendrës së djathtë! PD ishte kthyer në OJF të majtë, u largua nga shtyllat e saj kryesore