Bllokohen tre hotele të mëdha nga anti-informaliteti! Rama: Për një viç t’xen nata jasht

Edi Rama

Bllokohen tre hotele të mëdha në Shëngjin, në kuadër të aksionit të anti-informalitetit. Kreu i qeverisë Edi Rama ka postuar foto nga ky aksion ku janë mbyllur tre hotele.

"Stop Informalitetit Eh, kështu është kur, “për një viç t’xen nata jasht”!", shkruan Rama.

Në tre ditët e fundit janë liruar hapësirat publike në KsamilLezhë, Durrës dhe sot në Velipojë dhe Pogradec. Dje u proceduan edhe nisën hetimet për dy drejtorët e Tatimeve në Durrës dhe Lezhë. 

Policia e shtetit deklaron se operacioni do të vijojë në gjithë zonën bregdetare, për të kthyer në dispozicion të qytetarëve çdo hapësirë publike të zënë në mënyrë të kundërligjshme, me qëllim fitimin dhe për të ndëshkuar evazionin fiskal, në biznes, hidrokarbure, ndërtim etj.

  • Sondazhi i ditës:

    Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?

Komento

Komente

  • Hyqymeti: 05/08/2019 00:18

    Me siguri jane opozitare nga bindja politike prandaj I Bllokon

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Flutura Açka përlotet në 'Pa protokoll' për të birin e ndjerë: Njeri i bukur që më tregoi si përballohet vdekja