Bojkoti dhe protestat! Meta i tregon opozitës dhe ambasadorëve planin me 11 pika (VIDEO)

Presidenti Ilir Meta i tha sot opozitës se ka bërë gati një platformë për daljen nga kriza politike, por që palët duhet të bien dakord dhe kjo duket ende larg për momentin. Report Tv mëson se kjo platformë përmban 11 pika për kapërcimin e krizës dhe vijimin e rrugës europiane. Kreu i shtetit nuk i ka bërë ende publike 11 pikat e planit. "Presidenti Meta i informoi për përpjekjet dhe propozimin prej Tij të një platforme konkrete gjithëpërfshirëse për integrimin europian. Presidenti Meta theksoi rëndësinë që Opozita e Bashkuar të japë kontributin e saj në Këshillin Politik për të treguar vullnetin për rikthimin e legjitimitetit të të gjithë institucioneve përmes zgjedhjeve të lira e të ndershme" thuhet në njoftimin e Presidencës. Padyshim në që këtë platformë një nga pikat kryesore është reforma zgjedhore.

Meta me ambasadorët


Lajmi kryesor:

Meta takon opozitën e ambasadorët dhe u tregon planin me 11 pika për daljen nga kriza: PD të rikthehet te 'Zgjedhorja'


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?×

Lajmi i fundit

John

Flutura Açka përlotet në 'Pa protokoll' për të birin e ndjerë: Njeri i bukur që më tregoi si përballohet vdekja