Boks/ Dështon marrëveshja, s'ka përballje mes Tyson Fury-t dhe Oleksandr Usyk

Boks/ Dështon marrëveshja, s'ka përballje mes Tyson Fury-t dhe Oleksandr Usyk

Fury dhe Usyk

Përplasja e padiskutueshme e peshave të rënda në boks mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk e caktuar për më 29 prill ka dështuar, sipas menaxherit të ukrainasit. Ka pasur një luftë fjalësh prej kohësh mes dy kampeve dhe ndërsa është diskutuar data 29 prill për një takim madhështor në stadiumin Wembley të Londrës, asgjë nuk ishte konfirmuar më herët.

Frank Warren, promotori i Fury, shpreson se një marrëveshje mund të rikthehet si aktive në 24 orët e ardhshme, por gjasat janë shumë të vogla. Menaxheri i ukrainasit lëshoi një deklaratë të prerë për skuadrën e Fury-t dhe se nëse lufta nuk ndodh, Usyk do të përqendrohet në mbrojtjen e detyrueshme të titullit të tij WBA kundër Daniel Dubois.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Çmime 'të kripura' edhe për miqësoren, dalin në shitje online biletat e Shqipëri - Bullgari

Çmime 'të kripura' edhe për miqësoren, dalin në shitje online biletat e Shqipëri - Bullgari