BOKS/ Jurgen Uldedaj kampion bote në kategorinë IBO

BOKS/ Jurgen Uldedaj kampion bote në kategorinë IBO

Jurgen Uldedaj

Në sallën e legjendave te boksit profesionist “York Hall” në Londër, mbrëmjen e djeshme u zhvillua ndeshja e boksit për titullin IBO Mesdhetar mes kampionit shqiptar Jurgen Uldedaj dhe Frenck Mendy.

Sportisti kuqezi Jurgen Uldedaj u shpall kampion bote në versionin IBO Mediterranean. Boksieri shqiptar mposhti John Franck Mendyn në një ndeshje me dhjetë raunde.

Në fund të dhjetë raundve boksieri i talentuar lezhjan e ka fituar duelin me pikë. Kjo ishte fitorja e 16 në karrierë e Jurgen Uldedajt, 6 prej të cilave i ka patur me "K.O.", ndërsa numëron vetëm një humbje.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Deti i Kuq/ Grupi Houthis sulmojnë një anije amerikane

Deti i Kuq/ Grupi Houthis sulmojnë një anije amerikane