BOKS/ S'ndalet Nelson Hysa, mposht kolumbianin Troncoso dhe fiton titullin ‘IBO International’ për peshat e rënda! Fitojnë Alban Bërmeta e Denis Nurja

BOKS/ S'ndalet Nelson Hysa, mposht kolumbianin Troncoso dhe fiton titullin ‘IBO International’ për peshat e rënda! Fitojnë Alban Bërmeta e Denis Nurja

Nelson Hysa me flamurin kuqezi dhe titullin në IBO

Boksieri Nelson Hysa është fituesi i titullit “IBO International” për peshat e rënda, teksa mundi me KO në Neuchatel të Zvicrës kolumbianin Jeison Troncoso.

Boksieri shkodran ishte dominues dhe nuk e vuri për asnjë çast në diskutim triumfin, teksa pa u mbyllur raundi i tretë e rrëzoi dy herë kundërshtarin, për të marrë titullin IBO. Kjo ishte fitorja e 17-të në karrierë për Hysën dhe e 15-ta me KO. Në anën tjetër, arriti që të fitojë me KO teknik Alban Bërmeta.

Në raundin e dytë, boksieri 32-vjeçar nisi një vrull grushtesh ndaj Joze Yanez, i cili u dorëzua. Denis Nurja gjithashtu regjistroi fitoren e radhës, duke mundur pas 6 raundesh Jose Espinozen.

Ky ishte suksesi i 14-të për 30-vjeçarin i cili vijon të jetë i pamposhtur. Mikel Çullhaj arriti të fitojë që në raundin e parë përballë Melbyn Hernandez që në raundin e parë. Luis Gjolena u nda në barazim në ndeshjen e tij me Michel Moreira. Gjyqtarët pas katër raundesh e vlerësuan duelin të barabartë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Yjet e muzikës botërore, vajzat e grupit ‘ABBA’ shijojnë pushimet në Sarandë

Yjet e muzikës botërore, vajzat e grupit ‘ABBA’ shijojnë pushimet në Sarandë