Boksieri i njohur meksikan kërcënon Messin pas ndeshjes me Meksikën: Bën mirë t'i lutet Zotit që të mos e gjej

Boksieri i njohur meksikan kërcënon Messin pas ndeshjes me Meksikën: Bën mirë t'i lutet Zotit që të mos e gjej

Leo Messi, Canelo Alvarez

Superylli i boksit Canelo Alvarez ka akuzuar Lionel Messin për fyerje të Meksikës pasi Argjentina fitoi ndeshjen e saj në Kupën e Botës 2-0 të shtunën. Sulmuesi i Paris Saint-Germain shënoi një gol të shkëlqyer për t'i vendosur Albicelestes në rrugën e tyre drejt një fitoreje vendimtare pasi humbën ndeshjen e tyre të parë 2-1 ndaj Japonisë.

Argjentina tregoi festimet e saj në dhomën e zhveshjes në rrjetet sociale pas ndeshjes. Por pamjet e shfaqura zemëruan tifozët e Meksikës.  Pamjet treguan një fanellë të Meksikës në dysheme, përballë vendit ku ishte ulur Messi dhe sulmuesi argjentinas e kapi fanellën meksikane me këmbën e tij gjatë momentit që ulej pas festimeve me bashkëlojtarët e tij.

Dhe kjo e zemëroi boksierin e njohur Canelo Alvarez i cili tha se Messi kishte treguar mungesë respekti duke e shkelur fanellën e Meksikës në dysheme, raportojnë mediat e huaja

“A e keni parë Messin duke pastruar dyshemenë me fanellën dhe flamurin tonë. Më mirë t'i lutet Zotit që të mos e gjej. Ashtu siç unë respektoj Argjentinën, ju duhet të respektoni Meksikën! Nuk po flas për vendin, po flas për Messin”- shkroi Canelo.

Argjentinës i duhej fitorja për të mbajtur gjallë shpresat për përparim nga grupi i saj dhe Messi ishte i entuziazmuar me fitoren.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Dosja e zyrtarit të FBI, kush ka të drejtë në akuzat politike në Tiranë?×

Lajmi i fundit

Aguero i përgjigjet ashpër Ibrahimovic-it:  Pse flet për sjellje të keqe? Për këtë të larguan nga Barça

Aguero i përgjigjet ashpër Ibrahimovic-it:  Pse flet për sjellje të keqe? Për këtë të larguan nga Barça