Bomba ruse në Donetsk, 5 të plagosur

Bomba ruse në Donetsk, 5 të plagosur

Pesë persona u plagosën sot në një sulm rus në qytetin Kostyantynivka, në rajonin Donetsk, në jug të Ukrainës.

Lajmin e bëri të ditur kreu i Administratës Ushtarake Rajonale, Vadym Filashkin në Telegram, shkruan Rbc-Ukraine.

“Këtë mëngjes rusët hodhën një bombë ajrore të drejtuar mbi qytet. Pesë persona u plagosën ndërsa dy janë në gjendje të rëndë.

Tre shtëpi, një makinë dhe një objekt infrastrukture u dëmtuan në sulm”,tha Filashkin.
 


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Kina ndihmë ushtarake për Moskën? SHBA po planifikon sanksione të reja! Pekini: Akuzat të pabaza


Xh.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Protestuesit bllokojnë rrugët izraelite dhe kërkojnë zgjedhje të reja

Protestuesit bllokojnë rrugët izraelite dhe kërkojnë zgjedhje të reja