Bombardohet spitali i fëmijëve në Luhansk

Bombardohet spitali i fëmijëve në Luhansk

Rusët bombarduan spitalin e fëmijëve në Severdonetsk, në rajonin e Luhanskut. Kjo u njoftua nga Kiev Independent, duke cituar Shërbimin Shtetëror të Emergjencave të Ukrainës. Çatia e spitalit ka marrë flakë, sqaron shërbimi i urgjencës, duke shtuar se 7 fëmijë dhe 15 të rritur janë evakuuar.


Lajmi kryesor:

Kremlini: Përdorimi i armëve bërthamore, vetëm nëse rrezikohet ekzistenca e Rusisë! SHBA: Të enjten sanksione të reja! Zelensky flet në parlamentin italian: Mariupoli, si të imagjinoni Xhenovën të shkatërruar


  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Krem mbrojtës apo nxirës? Si të kujdeseni për lëkurën në plazh

Krem mbrojtës apo nxirës? Si të kujdeseni për lëkurën në plazh