Bombardohet stacioni policor në Kherson, katër të vdekur dhe 18 të plagosur

Bombardohet stacioni policor në Kherson, katër të vdekur dhe 18 të plagosur

Pamje nga bombardimet në Kherson

Katër policë u vranë dhe 18 të tjerë u plagosën ditën e djeshme në një sulm ukrainas në një stacion policie në një pjesë të provincës Kherson të kontrolluar nga Rusia, njoftoi sot agjencia shtetërore ruse e lajmeve TASS.

Sipas informacioneve, forcat ukrainase lëshuan një raketë nga një sistem HIMARS të prodhimit amerika, duke cituar një zëdhënës të policisë lokale.

Pesë policë janë në gjendje të rëndë.

Luftimet në provincën Kherson janë intensifikuar muajt e fundit, me forcat ukrainase që kanë kryer një sërë operacionesh në bregun lindor të lumit Dnieper të kontrolluar nga Rusia.

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Po trafikonte 11 kg heroinë nga Kosova në Shqipëri, pranga 39-vjeçarit në Morinë

Po trafikonte 11 kg heroinë nga Kosova në Shqipëri, pranga 39-vjeçarit në Morinë