Bonusi 10 mijë lekë për Policinë e Shtetit nga 'Pakoja e Madhe', efektivja: Lehtësim dhe vlerësim për lodhjen e sakrificën! Kemi besim se situata do kapërcehet më shpejt

Bonusi prej 10 mijë lekë që kanë përfituar nga Pakoja e Madhe rreth 9604 punonjës policie në të gjithë vendin konsiderohet nga efektivët si lehtësi dhe vlerësim për sakrificën. Një efektive e policisë rrugore thotë se ishte vendimi i duhur i marrë nga qeveria dhe rrit besimin se situata aktuale me çmimet e rritura si pasojë e luftës dhe inflacionit do të kapërcehet me shpejt.

“Ndihma nga pako e madhe është një lehtësi për ne jo vetëm si profesionistë pasi vlerësohet lodhja dhe sakrifica, por edhe si familjarë që duhet të përballojmë çmimet e larta. Përfshirja në Pakon e Madhe mendoj se ishte vendimi i duhur për mua, familjen time dhe të gjithë punonjësit në policinë e shtetit. Kjo na rrit besimin se gjithçka do të bëhet më mirë dhe kjo situatë do të kapërcehet më shpejt”, tha efektivja në videon e publikuar nga Rama.

Po ashtu, kreu i qeverisë thekson se gjatë vitit 2022, Shqipëria pati 30% më pak vrasje, 13.5% më pak aksidente rrugore. Në postimin në Facebook përmend edhe rritjen e pagave të punonjësve të policisë duke thënë se iu shtua bonusi nga Pakoja e Madhe, si një mbështetje plus për të zeruar impaktin e inflacionit të luftës mbi familjet e tyre.

 

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Tea: 14/01/2023 13:26

  Sa patetike.

  Përgjigju
 • Bilo pilafi: 14/01/2023 13:07

  Pse ka rroge policia rrugore???? Po e kufirit???? Hahahahahaha.

  Përgjigju
  • Bilo pilafi: 14/01/2023 15:33

   I vete-shpalluri rektor/akademik edhe drejtues i larte. Hahahahahahha Ku ka perfunduar poicia.

  • Polo: 14/01/2023 14:30

   Hahahaha! Biloja bilo por ata tenderat dhe konkurset e gradave i rregullonte ama!

 • Sondazhi i ditës:

  Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)