Bordi i Transparencës publikon çmimet e reja për karburantet, rritet nafta dhe benzina

Bordi i Transparencës publikon çmimet e reja për karburantet, rritet nafta dhe benzina

Foto ilustruese

Vendimi më i fundit i publikuar nga bordi i transparencës së karburanteve, reflekton një rritje të çmimeve të karburanteve në vend, duke nisur nga çmimi i naftës që ka pësuar rritje me 5 lekë.

Nga 182 lekë që ishte, tashmë nafta do të shitet me 187 lekë. Rritje ka shënuar edhe çmimi i benzinës, që nga 182 lekë, tashmë do shitet me 185 lekë, duke shënuar rritje me 3 lekë.

Kujtojmë se vendimi i publikuar në 16 mars, shënoi edhe çmimin më të ulët të karburanteve në vend që prej krijimit të Bordit të Transparencës.

Si rrjedhojë çmimet e vendosura janë :

Çmimi i shitjes me pakicë i nënproduktit gasoil i standardit SSH EN 590 të jetë jo më shumë se 187 lekë/litri, ndërsa i shitjes me shumicë jo më shumë se 175 lekë/litër.

Çmimi i shitjes me pakicë i nënproduktit benzinë e standardit SSH EN të jetë jo më shumë se 185 lekë/litri, ndërsa i shitjes me shumicë jo më shumë se 173 lekë/litër.

Çmimi i shitjes me pakicë i nënproduktit gaz, të jetë 75 lekë/litri me pakicë dhe i shitjes me shumicë 63 lekë/litër për automjetet.

Çmimi i gazoilit për peshkim është vendosur 93 lekë/litër.

Çmimet e caktuara nga Bordi do të hynë në fuqi në datë që nga ora 18:00 e ditës së sotme dhe do të jenë në fuqi deri në mbledhjen e rradhës.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Beni: 23/03/2023 18:18

  Ata shume mire bejne madhe ta bejne 500 leke litrin se ketu asnje nuk ngrihet , sindikatat jane pjese e qeverise dhe nuk flasin fare kurse delet presin diten kur do behet fushata elektorale dhe me pas votimi qe ti mbushin sallat plot e perplot o komb pa karakter . Francezet po ja bejne shtetit lufte derisa te mos ngrihet mosha e pensionit qe ata e kane 62 vjec kurse ketu vk

  Përgjigju
 • Albanistan: 23/03/2023 18:03

  Ilace ju befshin kusarret e mutit qe na rropet me keto bordet

  Përgjigju
 • Fjjfnf: 23/03/2023 17:00

  Sikur te reagonin me kete shpejtesi kur ulen cmimet ne burse.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria skualifikohet nga Euro 2024, a ju pëlqeu loja e Kombëtares×

Lajmi i fundit

'Shih ndonjë Tajlandë... me 5 operacione brenda një jave bëhesh për Maldive! Bisedat në whatsapp mes mjekëve

'Shih ndonjë Tajlandë... me 5 operacione brenda një jave bëhesh për Maldive! Bisedat në whatsapp mes mjekëve