Bosi i 1 ton kokaine në Spanjë, vëllai i pronarit të një qendre tregtare në Tiranë/ Emri

Zbulohet identiteti i një prej bosëve shqiptarë të kapur me 1 ton kokainë në Spanjë edhe 1. 55 mln euro cash. Arjan Ndoci 41-vjeç është emri i një prej të arrestuarve, i cili rezulton vëllai i biznesmenit të ndërtimeve Viktor Ndoci, i cili gjithashtu është ortak në një qendër të madhe tregtare në Tiranë.

Godina dhe biznese, kompanitë e familjes Ndoci në Tiranë
Ende nuk dihet aktiviteti i Arjan Ndocit në Shqipëri apo nëse zotëronte biznese, por vëllai i tij, Viktor Ndoci rezulton pronar i 6 kompanive ndërtimi, të cilat kanë ndërtuar disa godina të mëdha në Tiranë mes tyre edhe qendra biznese të rëndësishme për kryeqytetin. Gjithashtu një prej kompanive të familjes Ndoci ka kryer edhe import dhe eksport mallrash, por tashmë është me aktivitet të mbyllur.

Ndoci koka i trafikut të kokainës nga Kolumbia në Spanjë
Sipas burimeve të Report Tv nga INTERPOL-i Arjan Ndoci është koka e trafikut të drogës nga Kolumbia nga Spanjë dhe që më pas shpërndahej në të gjithë Europën. Ndoci rezulton se nuk është dënuar apo ndaluar më parë për trafik, ndërsa vijojnë shkëmbimet e informacioneve mes autoriteteve shqiptare dhe atyre spanjolle. 

Vëllezërit Ndocaj asnjë lidhje biznesi me njëri-tjetrin
Mes Arjan Ndocajt dhe Viktor Ndocajt nuk rezulton asnjë lidhje apo përfshirje në biznese të përbashkëta. Bie në sy se edhe nga aktivitetet e familjes Ndocaj, emri i Arjanit nuk është i përfshirë. 

Pas sekuestrimit të një ton kokaine në Madrid, policia spanjolle deklaroi se dy shqiptarët e arrestuar ishin; Julian Deblini dhe Dritan Gradica, por këtij të fundit dyshohet se i kanë vjedhur identitetin, pasi koka e trafikut është Arjan Ndoci. 

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Trami i LULIT: 03/05/2018 22:13

  Janë NARKO-TRAFIKANTËT e PD KRIMIT , të gjithë këta që po kapen një nga një dhe nuk do ti gëzojnë ato PARA , por do ikin që të gjithë për "LESH BUBI" ! Këtu do jemi O Popull dhe do mbajmë Sehir me këta të Paudhët e PDsë dhe LSI VJEDHJES , që do e kalojnë Pleqërinë nëpër BURGJE dhe Fëmijët e tyre do ja u PËRDHUNOJ POPULLI pastaj! Nuk ka më keq sesa kur 98% e ÇAKEJVE të PD KRIMIT dhe LSI GRABITJES janë me NJOLLË të ZEZË si KATRANI për VJEDHJE kundër POPULLIT tyre ! PD dhe LSI ( LesheLI) janë REGJIZORËT dhe ARKITEKTËT e NARKO-TRAFIKUT të KOKAINËS , HEROINËS , MARJUANËS dhe VJEDHJEVE GRABITJEVE të ZYRAVE të SHTETIT me TENDERAT dhe KONÇENSIONET e tyre HAJDUTESKE ! VDEKJE PD KRIMIT dhe LSIsë HAJDUTËRISË TRADHËTISË.

  Përgjigju
  • shoku: 03/05/2018 23:03

   Harrove keta te PS, te gjithe hane te e njejta tepsi dhe e ndajne byrekun bashke.

 • KLe: 03/05/2018 18:41

  Erik ke te drejte, gjithmone ne etiketojme njeri tjetrin me epitete, dhe njerezit e ndjeshem e te drejte kur degjojne qe i permendet qyteti e krahina revoltohen, nders ato qe kane degjeneruar kte vend jane ne zyrat e tyre lluksose me sekretare nga 25 vjec ose duke be lek e qef.... sduhen ofenduar verioret por ato bastard qe me lekun e piset kane shkatruar cdo gje ne kete vend, qofte ne veri qofte ne jug, fhe ajo qe une quaj cdo gje eshte vleresimi per PUNEN DHE JETEN E NDERSHME QE MUND TE REALIZOHET ME PUNE

  Përgjigju
 • Erik: 03/05/2018 17:03

  Lerini mo keto maloke, laluce, tironsa, leber. U rrit nje gjenerate e tere me idene qe puna e ndershme s'te ben te pasur, keshtu qe nga jugu ne veri te gjithe per paren e piste kane punuar ne 25 vitet e fundit dhe shume ia kane hedhur paq me drejtesine e korruptuar ketej dhe andej kufirit. Nuk u ndertuan pallatet dhe bizneset e sherbim/akomodimit me para te pastra, mbi 80% kane qene pastrim parash droge, prostitucioni, korrupsioni, trafiqesh.

  Përgjigju
 • Parrucjani: 03/05/2018 16:47

  Po pse mor tironc,ska tironca farmacista?po ka sa te dush mor jaho,veçse e shesin me gram,jo me ton.

  Përgjigju
 • andi: 03/05/2018 16:38

  Ah mor zot flasin keta ku***t e tiranes .hapu dhe .u pasuruan he kurriz the pjeses tjeter the shqiperise moterq***

  Përgjigju
 • Geri Tironea: 03/05/2018 15:57

  Na myten maloket mer jahu. Kujtojne se vejne lek me droge dhe na merren me filozofina mbi jeten e tironcve. Jeta e ndershme e ka mbajt gjalle karakterin tone. Keta rraceperzimit e veriut e prishen tironen. Futen drogen kurvllikun dhe mashtrimib. Ne burg te gjithe

  Përgjigju
 • opinion.: 03/05/2018 15:55

  oh sa mire me,u qeveris nga ps-ja. Vetem sa po trashen dosjet e qeveris rama ne evrope.

  Përgjigju
  • lexuesi: 03/05/2018 16:40

   Sa i pjekur qe je, kujdes se ky dielli do te te thaje fare....

 • Vloreeeeee: 03/05/2018 15:45

  Ore po lavatricet e ndertimit pastroin gjith boten nga pislleku....jo me ktu.

  Përgjigju
 • Shkodra: 03/05/2018 15:45

  Maloket punojn shoku nuk rrin si ju tuj pi raki me gjiz si ju tirancit se nuk jeni per gja tjeter veq me pi raki

  Përgjigju
  • shoku: 03/05/2018 23:09

   Daku ik meso te shkruash se vetem serbisht flisni, ju dhe jashte shtetit keni 20 vjet po njesoj ngelet i fusni leket ne dysheke e corape, neve dhe ketu ne Angli na vje rakia e pime per nate.

 • Vlora: 03/05/2018 14:39

  Po me ndertime meret dhe ky si gjith ndertuset e tjer

  Përgjigju
 • Ben Tironci: 03/05/2018 14:01

  Po me cfar u pasurun malokeria?

  Përgjigju
  • Tirons: 03/05/2018 15:28

   Po si të rrish gjith jeten me goc të rakisë përpara ju tironcit dhe nuk e gjize me qerpiq do jetoni edhe 1000 vjet se me përtac se ju s'njeh Shqiperia

  • Bepi: 03/05/2018 14:33

   Hahaha ke te drejt o malok

 • Sondazhi i ditës:

  EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Kombëtarja mbyll Europianin 2024/ Flasin protagonistët! Broja: Do kisha dashur të isha titullar me Spanjën! Gjimshiti: Na duhej pak fat

Kombëtarja mbyll Europianin 2024/ Flasin protagonistët! Broja: Do kisha dashur të isha titullar me Spanjën! Gjimshiti: Na duhej pak fat