‘Botërori+’/ Karriqi: Argjentina nuk është për Messin. Sheriana Ruçi: Leo, jo më i miri

Emisioni Botërori + në Report Tv

Sonte në emisionin ‘Botërori +’ është diskutuar rreth ndeshjeve të luajtura ditën e sotme ku e ftuar speciale ishte Sherjana Ruçi dhe të ftuarit e përhershëm Profesor Albert Karriqi dhe Eduard Ilnica. Profesor Karriqi duke komentuar ndeshjen Argjentinë-Islandë u shpreh:

Islanda luajti në gjysmën e fushës së vet. Cili është Messi që njohim ne? Ai është i vetmi futbollist tredimensional, ndërveprues dhe ndërtues. Ekipi ngelet pa cilësi. Messi gjithë kohës është ndërveprues ndërsa lojtarët e tjerë janë komplet  jashtë loje. Të gjithë bëhen pasivë kur Messi merr topin kështu që ai gjendet i vetëm përballë kundërshtarit. Messi është ai që  përplaset  me kokë në mur. Ekipi i Argjentinës nuk është për Messin dhe Messi nuk është për ekipin e Argjentinës. Mendoj që trajneri nuk ka gjetur ende pozicionin e tij në skuadër”.

Albert Karriqi

Ndërsa peshëngritësja Sherjana Ruçi është shprehur se Messi nuk është lojtari i saj i preferuar.

Nuk m’u duk lojë e saktë. Shpjegimi i profesorit është shumë i saktë. Messi për mua nuk është futbollisti më i mirë. Duhet ta ketë një arsye se pse ai është kundër rrymës.

Sherjana Ruçi

Nuk kishte si të mungonte edhe komenti i Eduard Ilnicës për këtë ndeshje i cili  shprehet se;

Messi nuk kishte lojtarin mbështetës për të kryer gol. Në lojën e Argjentinës ndikoi dhe futja me vonesë e Iguain . Unë do ta cilësoja si mungesë fati. Nuk ishte dita e tij më e mirë

Eduard Ilnica

Përsa i përket ndeshjes së orës 21:00 mes Kroacisë dhe Nigerisë Profesor Karriqi mendon që Kroacia është e ndërtuar të fitojë. Por Nigeria ka lojëtarë të shpejtë dhe të fortë dhe janë shumë rezistent ndaj përplasjeve.

Albert Karriqi, Sherjana Ruçi, Eduard Ilnica dhe drejtuesi i emisionit ‘Botërori +’ Denis Minga japin parashikimet e tyre për ndeshjen Kroaci-Nigeri.

(Skedina e Botërori +)

//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    7 dite para zgjedhjeve, a ju janë ofruar para ose favore në këmbim të votës?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

’Pa Gjurmë’/ Zhdukja e Bleona Matës reagon nëna e Begzim Isës: Vajzën nuk e rrëmbeu im bir, por gjejeni…