Botërori 2018/ Anglia dhuron spektakël, mund Panamanë 6-1

Angli-Panama

Anglia arriti të fitonte ndaj Panamasë, në ndeshjen e dytë të grupit G. “Tre luanët” mundën skuadrën e Panamasë me rezultatin e thellë 6-1. Tashmë mund të themi që kaulifikimi i saj në 1/8 është i sigurt. Ka qenë Harry Kane ai që ka shënuar tre gola në portën e Panamasë ndërsa Stones 2 dhe Lingard 1. Por edhe Panamaja nuk doli pa gjë në këtë ndeshje ku golin e vetëm e shënoi Baloi. Mund të themi se Anglia është një skuadrat pretendente për titullin.

Harry Kane shpërthen portën e Panamasë në minutën e 45.

John Stones ka shënuar në minutën e 40.

Jesse Lingard ka shënuar golin e tretë në minutën e 36 duke dhuruar spektakël dhe shkatërruar portën e Panamasë.

Heroi i anglezëve Harry Kane ka shënuar në minutën e 22 nga pika e bardhë e penalltisë.

'Tre luanët' kanë shënuar në minutën e 8 me anë të futbollistit John Stones. Anglia tashmë prek nga afër kaulifikimin e saj në 1/8.

//Shqiptarja.com

×

Basketboll meshkuj/ Fillon faza play-off, Besëlidhja fiton ndaj Tiranës në ndeshjen e parë