Braçe nxjerr fotot dhe kritikon Bashën: A e mban ndërgjegjja jote infektimin me Covid të grave sot në takim

Takimi i Bashës me gratë brenda një lokali

Takimi i Bashës me gratë brenda një lokali

Në një kohë ku rastet me COVID po rriten dhe kryeqyteti shënon numrin më të lartë të qytetarëve të infektuar me koronavirus, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar sot mbledhje duke mos respektuar asnjë masë kundër përhapjes së virusit. Kreu i PD-së, grumbulloi dhjetëra gra të LDGSH-së në një lokal, ndërsa askush nuk mbante maskë. Kjo mbledhje është kritikuar publikisht nga deputeti socialist Erion Braçe, i cili ka nxjerrë pamje nga takimi, ndërsa rikujton shifrat e larta të infektimeve në 24 orët e fundit.

‘A te duartrokiten oo lul? 2832 te infektuar sot; 1156 te infektuar vetem ne #tirane; Me rregullin e llogarise jane 11560! 6 kane humbur jeten!

Tani me thuaj; Ne ambjent te mbyllur, ulur ne preher te njera tjetres dhe asnje me maske! A e mban ndergjegja jote infektimin e tyre? Njesoj ai ty dhe gjysma tjeter; Nje pallat sporti i tere dhe dy tre maska aty ketu. E vetmja distance ishte mes dy tre maskave, jo midis njerezve;

183 te infektuar sot ne Shkoder, 1830 llogaria edhe aty sipas doktor Tritanit! Ndaj nuk keni asnje ndryshim, jeni dy gjysmat e se njejtes gje!’-shkruan Braçe.

 

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?×

Lajmi i fundit

John

Tirana ngre në qiell trofeun, zyrtarisht 26 herë kampione e Shqipërisë! Tifozët ‘pushtojnë’ fushën