Brazili ‘vishet’ me ngjyra! Artisti kombinon natyrën dhe pikturën murale, bëhet viral në rrjet

Pikturat e artistit brazilian

Duke përdorur bukuritë e natyrës  dhe duke shndërruar muret e Brazilit në portrete të bukura grash dhe vajzash, piktori Fabio Gomez i ka dhënë qytetit një notë artistike.

Me ngjyra, ai ka pikturuar vajza dhe gra ekzotike, ndërsa mbi kokë, për flokë i ka lënë pemët e Brazilit. Megjithëse arti mural është tashmë shumë i njohur dhe një mënyrë e cila përdoret për të zbukuruar qytetet në botë, artisti brazilian është bërë i njohur për kombinimet në krijimin e tij.

 

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me rekomandimin e Komitetit të Imunizimit për dozë të tretë vaksine për mbi 60 vjeçarët?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

2 vrasjet e bujshme me 4 viktima në Durrës, pezullohen hetimet për 1 vit për Talo Çelën e Nuredin Dumanin! SPAK: Nuk janë arrestuar, gjejini ku fshihen! Dërgohen për gjykim 4 anëtarët e tjerë të grupit