Britania e Madhe/Ulet niveli i alarmit nga infeksioni i Covid-19

Niveli i alarmit Covid në Mbretërinë e Bashkuar është ulur nga niveli 4 në 3.

Media lokale raportoi, duke specifikuar që indikacioni u dha nga autoritetet mjekësore të Anglisë, Skocisë, Uellsit dhe Irlandës Veriore.

Niveli 4 paraqet një rritje të transmetimit të infeksionit. Me nivelin 3 virusi konsiderohet thjesht në "qarkullim" dhe mund të ketë një heqje graduale të kufizimeve.

Niveli 5 është më i larti dhe kjo është ajo që çoi Britaninë e Madhe në bllokim.

Deri tani në vend janë raportuar rreth 302 mijë raste infeksioni dhe 42 373 viktima që nga fillimi i pandemisë nga koronavirusi


Lajmi kryesor:

Covid, në Itali regjistrohen 47 viktima! 8.5 milionë raste infeksioni në botë… Më shumë se 118 mijë vdekje në SHBA


  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Meta mesazh në Ditën e Paqes: Sot kujtojmë dëshmorët që ranë në misione ushtarake jashtë vendit, Shqipëria vijon me dinjitet ruajtjen e sigurisë në botë