Britania: Rusët janë të pajisur keq, duan të luftojnë edhe me lopata në Ukrainë

Britania: Rusët janë të pajisur keq, duan të luftojnë edhe me lopata në Ukrainë

Komanda ruse vazhdon të insistojë në veprime sulmuese, duke çuar në luftime të ngushta me pjesëmarrjen e këmbësorisë së Moskës të pajisur keq, shkruan Ministria Britanike e Mbrojtjes në përditësimin e saj të përditshëm të inteligjencës.

Në veçanti, raporti i postuar në Twitter zbulon se në fund të muajit të kaluar, rezervistët e mobilizuar rusë thanë se kishin marrë urdhra për të sulmuar një bastion të betonit ukrainas të armatosur vetëm me "armë zjarri dhe lopata". Me shumë mundësi, komenton ministria, këto janë mjete gërmimi të përdorura nga ushtarët rusë edhe për luftime trup më trup. 


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Zelensky: Betejë e dhimbshme dhe të vështirë për Donbass! Scholz: Pasoja nëse Kina i dërgon armë Rusisë


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A merr fund kriza në PD me zgjedhjen e kryetarit të ri më 29 korrik?×

Lajmi i fundit

FOTOT/ Çfarë po ndodh? Kiara në Turqi, Luizi shihet me ish të dashurën

FOTOT/ Çfarë po ndodh? Kiara në Turqi, Luizi shihet me ish të dashurën