Budina: Shqipëria ka njohur periudhën më të zezë me Ardi Veliun në krye të Policisë! Kërkojmë largimin e tij

Budina: Shqipëria ka njohur periudhën më të zezë me Ardi Veliun në krye të Policisë! Kërkojmë largimin e tij

Regjisori Robert Budina ka deklaruar se protesta për Aleancën për Mbrojtjen e Teatrit do të vijojë, por kësaj here është lufta e tyre për të mbrojtur të drejtat e njeriut, që sipas tij po shkelen nga kjo qeveri.

"Zbardhjen e të vërtetës që ushtruan dhunë të pajustifikuar, kërkojmë shkarkimin e Drejtorit të policisë i cili me të cilin Shqipëria ka njohur periudhën më të zezë dhe ka qenë dora e hekurt e këtij pushtetit dhe rikthimin e policisë qytetarëve. Ne nga Teatri e spostuam në rrugë për të drejtat e njeriut dhe ne do të jemi përditë për të protestuar për të drejtat tona", tha regjisori Budina.


Lajmi kryesor:

Aleanca për Teatrin ndryshon kauzë: Protestë çdo ditë në shesh për të drejtat tona! Të largohet Ardi Veliu, me të Shqipëria ka njohur periudhën më të zezë


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Vrasja e policit në veri të Kosovës, Kurti: Formacion i organizuar dhe i armatosur rëndë në Zveçan, kërkojnë luftë

Vrasja e policit në veri të Kosovës, Kurti: Formacion i organizuar dhe i armatosur rëndë në Zveçan, kërkojnë luftë