POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

'Bulevardi i Ri'/ Banorët e 'Bregut të Lumit' në protestë: S'kemi marrë dëmshpërblimet

Në një kohë kur vëmendja është përqendruar të "Unaza e Re", në protestë janë ngritur edhe banorët e "Bregut të Lumit" në kryeqytet shtëpitë e të cilëve preken nga "Bulevardi i Ri". Në një tubim të organizuar sot banorët pretendojnë se nuk janë dëmshpërblyer. 

Njësoj si në Shkozë dhe te "Unaza e Re" në mbështetje të banorëve të "Bregut të Lumit" kanë shkuar edhe deputetë të PD në mbështetje të protestuesve.

Ndërkohë, ditën e sotme IKMT ka vijuar shembjen e banesave përgjatë gjurmës së Unazës së Madhe dhe zonën e Astirit dhe Laprakës. Pikërisht në Laprakë u shemb një banesë dykatëshe e cila ishte në pronësi të ish-zyrtarit të pronave në kohën e PD.

l.q./r.k.
Komento

Komente

 • Ardian: 04/12/2018 16:34

  Shikoni se mos u paguan pd

  Përgjigju
  • Fraiku: 04/12/2018 23:08

   Pse PD? Familja Isufi me Avokaten e Popullit. Morren 13 milion euro nga Strasburgu per llogari te Lulit.

 • Beni: 04/12/2018 16:14

  Keta Jane vetem militantet e Pd

  Përgjigju