'Bunkeri' 15.5 milionë euro, ylli i sportit amerikan do e kalojë pensionin në vilën luksoze

'Bunkeri' 15.5 milionë euro, ylli i sportit amerikan do e kalojë pensionin në vilën luksoze

Vila e Tom Brady

Legjenda e futbollit amerikan, Tom Brady është tërhequr nga sporti në moshën 45-vjeçare. Qendërmbrojtësi ka fituar shtatë herë finalen e SuperBowl, teksa pas 23 sezonesh ka dhënë dorëheqjen nga NFL.

Pas gjashtë fitoreve në finalet e mëdha me New England Patriots dhe një me Tampa Bay, sezoni i fundit i Brady përfundoi me humbjen 31-14 play-off e muajti të kaluar.

Tanimë Brady së bashku me tre fëmijët do i kalojnë ditët në vilën superluksoze pranë bregut në Miamit, në zonën e Creek Island. Zona ekskluzive ka kushtuar 15.5 milionë euro, me vilën që është me pamje fantastike.

Brady e bleu këtë banesë në 2020 për ta shkatërruar të gjithën, duke ndërtuar vilën e re që nga mediat është cilësuar si një "bunker", nisur më shumë nga pamja e saj.

“Daily Mail” e ka përcaktuar si një vilë ekologjike e gjeneratës së fundit, që po ndërtohet në një pronë prej 7 km katrorë dhe që përbëhet nga 3 godina; shtëpia, vendi i sigurisë së lartë dhe palestra.

Banesa do të ketë 5 dhoma, 11 banjo, një ashensor, një kinema, suitën e miqve, pishinë me ujë të kripur, spa, garazh të madh për 6 makinat e Brady dhe hapësirë rreth 800 metra katrorë.

Vila është shumë pranë banesës së Gisele Bundschen, e cila u divorcua nga Tom Brady vitin e kaluar, pas 13 vitesh martesë.

Tom Brady

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kualifikueset e Euro 2024, kush e fiton ndeshjen Poloni-Shqipëri?×

Lajmi i fundit

Rritet varësia kronike e fëmijëve nga mediat sociale

Rritet varësia kronike e fëmijëve nga mediat sociale