POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Burri miliarder i aktores Salma Hayek jep shumën e çmendur si ndihmë për 'Notre Dame'

Bashkëshorti  miliarderi i Salma Hayek ka premtuar 100 milionë euro për të ndihmuar në rindërtimin e katedrales së 'Notre Dame'  e cila u përfshi nga flakët mbrëmjen e dhjeshme.

Biznesmeni francez Francois-Henri Pinault bëri njoftimin menjëherë pasi zjari i madh përfshiu ndërtesën  850-vjeçare në zemër të Parisit.

Pinault, i cili u martua me aktoren meksikane-amerikane,Salma Hayek në 2009, është shefi ekzekutiv i Kering, i cili zotëron markat si Gucci dhe Yves Saint Laurent.

Reagimi i tij erdhi menjëherë pas thirrjes së presidentit Macron për një fushatë kombëtare në mbledhjen e fondeve për rimëkëmbur Notre Dame nga dëmet që shkaktuan flakët.

 

A.P./Shqiptarja.com
Komento