Burri lind fëmijë, pranon që meshkujt nuk e kanë idenë e lindjes

Fredi Mekonell me të birin

Fredi Mekonell është një burrë transgjinor.  Ai lindi si femër dhe bërin operacione për t’u kthyer nëmashkull, por e mbajti mitrën në trup dhe nuk e hoqi.

Sipas The Guardian, më pas ndoqi fazat për të qenë shtatzënë duke përdorur një dhurues sperme.

Ai e solli djalin e tij në jetë duke qenë ligjërisht mashkull, pra, babai i fëmijës. Dhe e pranon.

"Burrat as që e kanë idenë se ç’do të thotë të lindësh."

Fredi Mekonell

E.D./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Koronavirusi prek Italinë/ A ndiheni të rrezikuar dhe besoni se Shqipëria ka marrë masat parandaluese?

Komento

Komente

 • Klodi: 12/09/2019 19:00

  Burri i syve qe te tu dailin!

  Përgjigju
 • Loti: 12/09/2019 11:44

  WTF o anglez/angleze. Ligji nuk te ben mashkull apo femer.

  Përgjigju