Buxheti 2019, Tabaku: I pamëshirshëm me të varfërit, s'ka asnjë politikë lehtësuese

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka reaguar sot në një deklaratë për mediat, për sa i takon buxhetit 2019 të prezantuar nga qeveria.

Tabaku e cilësoi buxhetin si të pamëshirshëm përkundrejt të varfërve, pasi sipas saj heq 40 mijë familje nga skema e re ekonomike. Ajo shtoi se buxheti i ri është kundër bizneseve dhe investimeve të huaja, pasi është fokusuar vetëm tek monopoli.

“Buxheti 2019 pasuron një grup njerëzish. Janë dhënë 100 milionë euro për koncesionet. Nuk parashikohen shumë të ardhura për shqiptarët. Buxheti 2019 ul të ardhurat për shumicën. Qeveria s’ka asnjë politikë lehtësuese” u shpreh më tutje Tabaku.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Pencionisti: 05/11/2018 15:58

  Te votosh ne kete kohe per Ed ramen dhe per partine e tij eshte ti hapesh varrin vetes me 14000 leke ne muaj qe ti jep hajduti i pencionisteve Ahmetaj

  Përgjigju
 • Doda: 05/11/2018 15:22

  Qe kur te vjen keq per te varferit ty, moj zonj!!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Goli dhe rekordi i Bajramit s'mjaftojnë, Italia përmbys 2-1 Shqipërinë! Dortmundi vishet kuqezi

Euro 2024/ Goli dhe rekordi i Bajramit s'mjaftojnë, Italia përmbys 2-1 Shqipërinë! Dortmundi vishet kuqezi