Bylis humbet ndeshjen dhe kreun e Kategorisë së Parë mes grushtave, AF Elbasani merr vendin e parë! Fitojnë Korabi dhe Flamurtari

Bylis humbet ndeshjen dhe kreun e Kategorisë së Parë mes grushtave, AF Elbasani merr vendin e parë! Fitojnë Korabi dhe Flamurtari

Korabi 2-1 Tomori

Kategoria e Parë e futbollit në Shqipëri zhvilloi javën e 24-t. Pas këtij raundi, Bylisi ka humbur vendin e parë që e mbante prej javësh, ndërkohë që AF Elbasani ka marrë fronin pas "shuplakës" që i dha Besës.

AF Elbasani i Nevil Dedes nuk u kursye kundër kavajasve dhe i mposhti 0-5 me gola të Ardit Hoxhaj, dopietës së Grecës, Hasanit dhe Leo Melos. Nga ana tjetër, Luzi mposhti 3-1 Bylisin në stadiumin e Vorës. Për shkak të dënimit nga Disiplina, Luzi i luan ndeshjet si vendas në fushë asnjëanëse.

Humbja e sotme ka bërë që Bylis të humbasë edhe kreun e Kategorisë së Parë. Ndeshja nuk ishte e qetë në Vorë, aty ku lojtarët e konfliktuan mes tyre rrugës për në dhomat e zhveshjes, kjo në fundin e pjesës së parë.

Te suksesi këtë javë kanë dalë edhe Burreli, Flamurtari dhe Korabi. Derbi mes Lushnjës dhe Apolonisë u mbyll 1-1.

Kategoria e Parë, java 24 - e shtunë 14:00 :

Besa 0-5 AF Elbasani

Burreli 2-1 Vora

Kastrioti 0-2 Flamurtari

Korabi 2-1 Tomori

Lushnja 1-1 Apolonia

Luzi 3-1 Bylis

Renditja:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi