Çahet serbratori i trajlerit që transportonte qindra litra naftë në Qafë Thanë! Sasi e madhe karburanti shpërndahet në rrugë, vështirësi në qarkullim

Një incident ka ndodhur pasditen e sotme në Qafë Thanë. Serbratori i një trajleri që transportonte 300 litra naftë është çarë dhe për pasojë një sasi e madhe e karburantit është shpërndarë në rrugë duke krijuar vështirësi për qarkullimin e automjeteve.

Në vendin e ngjarjes, ndodhen forcat e zjarrfikëses që po përpiqen të eleminojnë praninë e naftës së shprëndarë në rrugë, duke hedhur edhe rërë në aksin rrugor në mënyrë që automjetet të mos hasin probleme për shkak të rrëshqitjeve të mundshme të gomave.

Fatmirësisht nuk raportohet për persona të lënduar apo incidente të tjera të krijuara nga vështirësitë në qarkullim.  

B.V/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Rritet përdorimi i drogave sintetike në Shqipëri/ Eksperti i sigurisë: Turistët e huaj po sjellin droga të reja! Sociologu: Duhet një strategji për parandalimin

Rritet përdorimi i drogave sintetike në Shqipëri/ Eksperti i sigurisë: Turistët e huaj po sjellin droga të reja! Sociologu: Duhet një strategji për parandalimin