Cakaj voton në Prishtinë: Zgjedhjet, vendimtare për fatin historik të Kosovës

Cakaj voton në Prishtinë: Zgjedhjet, vendimtare për fatin historik të Kosovës

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Gent Cakaj, ka votuar për zgjedhjet e parakohshme që po zhvillohen ne Kosovë.

Cakaj, si një shtetas kosovar, ka udhëtuar drejt Prishtinës për të votuar, ndërsa përmes një statusi në profilin e tij në Facebook, ka theksuar se Shqipëria do ta mbështesë gjithmonë Kosovën.

Ministri Cakaj shkruan se zgjedhjet në Kosovë janë shumë të rëndësishme pasi do të përcaktohet sesi do të marrin rrjedhë disa procese të rëndësishme për këtë vend.

“Sapo votova në Prishtinë për të kryer një detyrim themelor politik, kësaj radhe si qytetar i Republikës së Kosovës. Votimi në zgjedhjet e përgjithshme kësaj rradhe është shumë më shumë sesa një akt deklarimi politik për Kuvendin a Qeverinë e ardhshme.

Në të vërtetë, kësaj rradhe Kosova voton për të përcaktuar rrjedhën e një game të gjerë procesesh që do të jenë vendimtare për fatin historik të saj. Republika e Shqipërisë do ta mbështes gjithmonë dhe pa kushte Republikën e Kosovës. Pafundësisht krenar me Republikën e Kosovës.”,-shkruan Cakaj.


Lajmi kryesor:

Vetëvendosje fiton në Kosovë! Albin Kurti flet si kryeministër: Ftesë LDK-së për koalicion


  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Berisha: Ligji i parashkrimit s'mund të ekzistojë për zyrtarët e lartë! Ne do marrim masat, ata që kryejnë korrupsion s'do shpëtojnë

Berisha: Ligji i parashkrimit s'mund të ekzistojë për zyrtarët e lartë! Ne do marrim masat, ata që kryejnë korrupsion s'do shpëtojnë