Ceremonia e ngritjes së flamurit Kuq e Zi në Tiranë, Veliaj: Një ditë e rëndësishme kur shqiptarët bëhen bashkë! Kjo është forca jonë

Përmes një ceremonie të veçantë Tirana ngriti sot flamurin Kuq e Zi për të përkujtuar 109 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë në 28 Nëntor 1912 në Vlorë.

Ceremonia u zhvillua te Monumenti i Pavarësisë në Tiranë si dhe në sheshin Skënderbej, ku u vendosën kurora me lule.

Kryebashkiaku Veliaj shkruan në Tëitter se kjo është një ditë shumë e rëndësishme për shqiptarët.

"Ceremonia e ngritjes së flamurit në Sheshin Skënderbej, në 109-vjetorin e Pavarësisë! Një ditë e rëndësishme për të gjithë shqiptarët. Kur bëhemi bashkë, gjithmonë i’a dalim! Kjo është forca jonë", shkruan ai.

Ndërkohë qytetarë të shumtë iu bashkuan thirrjes së kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj për vendosjen e flamurit Kuq e Zi në ballkonet e shtëpive.


Lajmi kryesor:

109-vjetori i Pavarësisë, Rama: Gëzuar! Meta: Ditë bashkimi e reflektimi! Basha homazhe me deputetët e PD-së në Varrezat e Dëshmorëve


J.GJ./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

VIDEO me dron nga aksidenti tragjik në Itali me 21 viktima, forca të shumta policia në vendngjarje

VIDEO me dron nga aksidenti tragjik në Itali me 21 viktima, forca të shumta policia në vendngjarje