Ceremonia përkujtimore për Kobe Bryant, Beyonce e Michael Jordan nuk i mbajnë dot lotët (VIDEO)

Ceremonia përkujtimore për Kobe Bryant, Beyonce e Michael Jordan nuk i mbajnë dot lotët (VIDEO)

Beyonce gjatë performancës

Mbrëmë në “Staples Center” në Los Angeles është mbajtur ceremonia përkujtimore për Kobe Bryant dhe vajzën e tij, Gianna, të cilët ndërruan jetë më 26 janar në një aksident me helikopter bashkë me 7 persona të tjerë.

Shumë yje botërorë u mblodhën për të bërë homazhe për basketbollistin e njohur, Kobe Bryant dhe viktimat e tjerë.

Të famshëm si Beyonce e Michael Jordan kanë qenë pjesë.

Beyonce performoi këngën e preferuar të Kobe, “XO”. Më pas vazhdoi me baladën e saj “Halo”, të cilën ia dedikoi Kobe-s dhe Gianna-s para 20 mijë personave me një kostum ngjyrë mustardë të shëndritshëm.

Michael Jordan

Gjithashtu edhe miku i tij më i mirë, legjenda e basketbollit Michael Jordan ka mbajtur një fjalim mes lotësh, para publikut të mbledhur në sallën e stërmbushur ku Kobe luajti me ekipin e tij, LA Lakers.

Mes të famshmëve të tjerë ishin edhe çiftet si Kim Kardashian-Kanye West dhe Jennifer Lopez- Alex Rodrigues.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rikthimi i PD-së me protesta në shtator, a do ta forcojë politikisht?×

Lajmi i fundit

Në Tiranë hapet gara për transformimin e Pallatit të Sportit 'Asllan Rusi' dhe stadiumit 'Selman Stermasi'

Në Tiranë hapet gara për transformimin e Pallatit të Sportit 'Asllan Rusi' dhe stadiumit 'Selman Stermasi'