Ceremonia përkujtuese në Vlorë, Meta: Lufta dëshmoi se ky vend ka zot vetëm popullin

Presidenti Ilir Meta ka marrë pjesë në ceremoninë e përkujtimit të 100 vjetorin e Luftës së Vlorës.

Përmes foltores në sheshin e Flamurit në Vlorë, Meta deklaroi se lufta e Vlorës tregoi se ky vend ka zot dhe zoti i këtij venti janë vetë populli.

"Lufta e Vlorës dëshmoi se ky vend ka zot, dhe zot i këtij vendi është vetë populli.

Kujtojmë dhe vlerësojmë diasporën. Një ndër figurat e lavdishme, Fan Noli e bindi SHBA-në të ishte në krah të Shqipërisë.

Kur populli i merr në dorë fatet e veta, ato janë të sigurta.

Zot i këtij është vetëm populli shqiptar dhe se fati i këtij vendi i përket vetëm këtij populli", tha ndër të tjera presidenti Meta.


Lajmi kryesor:

Ceremonia e 100 vjetorit të Luftës së Vlorës, krerët e shtetit ulen sëbashku! Rama falenderon ndërkombëtarët, Meta: Ky vend ka zot popullin


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Berisha-Meta e partitë e vogla bashkë për zgjedhjet vendore, a mendoni se fitojnë përballë PS?×

Lajmi i fundit

Iu sekuestrua pasuria me vlerë 3.5 mln euro, kush është 46-vjeçari nga Elbasani, i arrestuar në Itali për shfrytëzim prositucioni (EMRI)

Iu sekuestrua pasuria me vlerë 3.5 mln euro, kush është 46-vjeçari nga Elbasani, i arrestuar në Itali për shfrytëzim prositucioni (EMRI)