Çfarë i ndodhi realisht Shkëlzen Berishës dje në aeroportin e Gjenevës? Vetëm test anti-COVID apo diçka tjetër? 

Çfarë i ndodhi realisht Shkëlzen Berishës dje në aeroportin e Gjenevës? Vetëm test anti-COVID apo diçka tjetër? 

Shkëlzen Berisha në një nga aeroportet e Zvicrës

Mbetet ende mister arsyeja e ndalimit të Shkëlzen Berishës ditën e djeshme, në aeroportin e Gjenevës. Shqiptarja.com mëson se Shkëlzen Berisha ishte nisur dje nga Tirana për në Gjenevë në orën 15:55, me kompaninë e fluturimeve “Easyjet”. Sapo ka mbërritur në aeroportin e Gjenevës, djali i ish kryeministrit Sali Berisha, është kontrolluar për 15 minuta nga autoritet dhe më pas është shoqëruar në një zyrë. Disa bashkëudhëtarë e kanë parë dhe dërguan foton e bërë te Shqiptarja.com që e publikoi mbrëmë. 

Pas publikimit të lajmit nga Shqiptarja.com, ka reaguar Shkëlzen Berisha, siç tha vetë më shumë për të qetësuar miqtë e tij, duke pohuar se nuk ishte i ndaluar por ishte thjeshtë në tranzit, kur i ishte dashur të bënte një test COVID-i që ka dalë dhe negativ. Por është pikërisht ky version i Shkëlzen Berishës që shton dyshimet. 

E para: Kur je tranzit në një aeroport nuk ka asnjë kontroll policor as për pasaportë, as për test anti COVID. E dyta: kur fluturon për një destinacion që është i detyrueshëm testi AntiCovid dokumenti kontrollohet që nga nisja, pra në Rinas dhe asnjëherë gjatë tranzitit. Ndalimi në një aeroport tranzit mund të bëhet në situata të tjera, si në rastet e shkeljes së rregullave ose kur në fakt nuk je tranzit, por destinacioni i fundit ishte Gjenevë. Përse, nëse do të ishte hipoteza e dytë, Shkëlzen Berisha nuk e pranon? 

Nuk ka asnjë logjikë që Zvicra të kontrollojë dhe të detyrojë pasagjerët për të bërë test anti-Covid, të cilët thjeshtë sa ndërrojnë avionin për të shkuar në destinacion. 

Për të sqaruar opinionin publik, sidomos për të qetësuar miqtë e tij dhe për të shuar dyshimet, Shkëlzen Berisha mund të publikonte rezultatet e testit dhe mund të tregojë se cili ishte destinacioni final dhe i vërtetë. 

Shkëlzen Berisha është pjesë e listës së zezë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, bashkë me familjarët e tij. Ai mund të lëvizë lirisht nëpër vendet e Bashkimit Evropian, ndërkohë që Zvicra nuk është pjesë e BE.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • S.P.A.K: 25/12/2021 15:25

  do ishte mire qe izolimi per keta monstra te filloj qe ne Albanistan. Tu mos i jepet mundesi te levizin jashte Albonistanit.

  Përgjigju
 • Klm: 25/12/2021 11:05

  Pak verifikim policor i "Non Gratës" se iu del në sistem e kaq...do vuajnë pak tërë jetën duke dhënë shpjegime në pikat policore, por në fund të fundit çfarë mbjell atë do të korrësh në përgjithësi...dhe ky është vetëm fillimi i vuajtjeve të tyre...

  Përgjigju
 • Non grata: 25/12/2021 09:28

  Kete familje kriminelesh qe po te ishte gjalle Hitleri do ta dekoronte me medalje te arte duhet te shpallet non grata nga e tere bota.

  Përgjigju
 • Il popolo: 24/12/2021 23:24

  Eshte e veshtire te levizesh qofte ne BE apo vende aleat te USA me nje non grata ne kurriz,ata te bejne zbor kot e jo me kshu,hall i modh eshte

  Përgjigju
 • O tej: 24/12/2021 21:52

  Ky sypordha Shkerdhen Berisha duhet kalbur ne burg

  Përgjigju
 • GËRDALL KASAP Rexhep Bule Leka [ kepi ]: 24/12/2021 20:46

  O sy peshkaqen o zen ürit se ky është vetëm fillimi se baba jot kriminel hajdut üo e kru shum me USA. E tani prisni kur tja u rrasin pataten ty dhe familjes tate të ndyr. Hiku koha kur për familjen tënde binin petlla nga qelli o xen sy peshkaqeni.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Berisha-Meta e partitë e vogla bashkë për zgjedhjet vendore, a mendoni se fitojnë përballë PS?×

Lajmi i fundit

Kallëzimi i Metës ndaj Autoritetit të Dosjeve, prokuroria nuk nis hetimet: S’ka vepër penale

Kallëzimi i Metës ndaj Autoritetit të Dosjeve, prokuroria nuk nis hetimet: S’ka vepër penale