Çfarë mund të thonë zakonet e gjumit për ju dhe shëndetin tuaj

Çfarë mund të thonë zakonet e gjumit për ju dhe shëndetin tuaj

Ne kalojmë 1/3 e jetës sonë duke fjetur. Një studim tregon se ana nga e cila flini në krevat tregon dhe personalitetin tuaj.

Studimi tregoi se njerëzit që flenë në të majtë nuk janë vetëm me tru të majtë, por edhe muzikën e pëlqejnë të vjetër dhe filma dramë. Kurse njerëzit që zgjohen në të djathtë dëgjojnë muzikë rock dhe kur vjen puna te zgjedhja e filmave, ata shkojnë filma aksioni.

Pozicioni i gjumit në kurriz

Personaliteti: Nëse flini me krahët poshtë, jeni të rezervuar dhe nëse krahët janë të shtrirë-jeni mendjehapur dhe të relaksuar. Ju keni standarde të larta jo vetëm për veten, por edhe për të tjerët. Njerëzit ju vlerësojnë për aftësitë tuaja të dëgjimit.

Pozicioni i gjumit barkas

Personaliteti: Ju jeni unik, keni vetëbesim të lartë, por ndonjëherë mund të jeni mjaft të mbyllur dhe preferoni t’i mbani gjërat për vete. Përveç kësaj, nuk ju pëlqen të kritikoheni.

Pozicioni i gjumit në krah anash

Personaliteti: Nëse flini në pozicionin e fetusit (gjunjët i afrohen gjoksit) jeni të ashpër nga jashtë, por jeni të butë nga brenda. Nëse thjesht flini në krah, krahët afër trupit tuaj, jeni të shoqërueshëm dhe argëtues.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Shpërndante kanabis me doza në lokalet e Vlorës, arrestohet 27-vjeçari grek

Shpërndante kanabis me doza në lokalet e Vlorës, arrestohet 27-vjeçari grek