Champions dhuron finale të parakohshme! Barcelona përballë Bayern Munich

Bayern Mynih dhe Barcelona siguruan mbrëmë kualifikimin në çerekfinale të Champions League. Gjermanët likujduan pa probleme Chelsea-n  me rezultatin 4 me 1 ndërsa në “Camp Nou”, katalanasit shuan ëndrrat e Napolit duke i mposhtur me shifrat 3-1.

Gjithçka u vendos në 45 minutat e para.  Për Barçën shënuan Lenglet, Messi dhe Luis Suarez. Lorenco Insigne ngushtoi shifrat në fundin e pjesës së parë. Kështu Barcelona siguron një biletë për në çerekfinale ku gjen Bayern Munich.

Ndërsa gjermanët mposhtën Chelsea-n  me golat e Lewnadowskit, Perisic, Tolisso dhe sërish Lewandowski. Ndërsa golin e nderit për BLlutë e Londrës e realizoi Abraham.

Tashmë plotësohen të gjitha skuadrat që do të luajnë në çerekfinale. Manchester City -Lion, PSG-Atalanta, Lajpcig-Atletiko Madrid dhe “finalja e parakohshme” Bayern Mynih-Barcelona.

B.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me pragun elektoral 1% ashtu siç propozon opozita parlamentare?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Asnjë viktimë në 24 orët e fundit, 134 raste pozitive me covid -19! Shërohen 100 qytetarë