Champions, në krye të grupit me 6 pikë Barcelona dhe Interi, kualifikohet Atletiko dhe Dortumndi

Champions, në krye të grupit me 6 pikë Barcelona dhe Interi, kualifikohet Atletiko dhe Dortumndi

Foto nga ndeshja

Dy skuadrat Barcelona dhe Interi gjatë ndeshjes së sotme kanë hedhur një hap shumë të rëndësishëm drejt kualifikimit në Grupin B, pasi kanë fituar ndeshjet respektivisht kundër Tottenhamit dhe PSV-së dhe kanë shkuar në krye të grupit me nga 6 pikë.

Katalanët kanë triumfuar me rezultatin 2-4 në “Wembley”, me gola të Coutinhos, Rakitiç dhe Messit dy herë, ndërsa për vendasit shënuan Kane dhe Lamela, por pa mundur të ndryshojnë rrjedhën e takimit.

Ndërsa nga ana tjetër zikaltrit e panë veten në disavantazh në Holandë, që në minutën e 27’, kur Rosario shënoi për vendasit, por skuadra e Spallettit reagoi dhe rigjeti sërisht baraspeshën në minutën e 44-t, kur shënoi Radja Nainggolan.

Mirëpo në 45-minutëshin e dytë, konkretisht në minutën e 60’ ishte kapiteni Mauro Icardi ai që shënoi golin me vlerë 3-pikëshe për milanezët, ndërsa PSV iu afrua disa herë golit të barazimit, por Handanoviç ishte në lartësinë e detyrës.

Aktualisht në këtë grup Barcelona dhe Interi kryesojnë me nga 6 pikë, ndërsa Tottenham dhe PSV nuk kanë asnjë pikë pas dy ndeshjeve të para, por dy takimet e ardhshme do të impenjojnë dy herë kryesueset përballë njëra-tjetrës, dhe anglezët do të përballen dy herë me PSV-në, për të rikuperuar pikët e lëna.

Po ashtu edhe në grupin A Atletico Madrid dhe Borussia Dortmund morën fitoret e radhës, duke shkuar në kuotën e 6 pikëve të dyja dhe duke lënë Monacon dhe Club Bruggen pa asnjë pikë, pas dy ndeshjeve të para. Spanjollët kanë mposhtur sot belgët e Club Brugge me rezultatin 3-1, ndërsa Dortmundi triumfoi ndaj Monacos me rezultatin e pastër 3-0.

Dhe në grupin C Napoli arriti të shënojë në minutat e fundit një gol me anë të Lorenzo Insignes dhe të mposhtë Liverpoolin me rezultatin minimal 1-0, duke marrë 3 pikët dhe duke u ngjitur përkohësisht në vendin e parë me 4 pikë.

Llogaritë për rezultatet në këtë grup janë të pamundura, pasi krahas Napolit dhe Liverpoolit, në garë për kualifikim është edhe PSG-ja, e cila ka shkatërruar sot me rezultatin 6-1 Crvena Zvezdën.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar  

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar