Chiellini 'nxjerr' Shqipërinë nga Europiani: Ka vetëm 1 përqind mundësi

Chiellini 'nxjerr' Shqipërinë nga Europiani: Ka vetëm 1 përqind mundësi

Giorgio Chiellini

Ish-kapiteni i Italisë dhe Juventusit, Giorgio Chiellini ka komentuar Grupin B në Euro 2024. Sa i përket dueleve të mbrëmjes së sotme, ish-kapiteni i Juventusit dhe i Italisë ka bindjen e tij se Shqipëria nuk ka më shumë se 1 përqind mundësi për të kaluar më tej.

“Që Spanja do të ishte e para e këtij grupi kjo pritej, duke parë faktin e punës së bërë nga ata ndër vite, edhe pse në Europianin e fundit ne morëm ndoshta fitoren tonë më të rëndësishme për të arritur në fund te trofeu.

Pas Enriques, ata morën de la Fuente, i cili ka rritur shumicën e brezit aktual të Spanjës, kështu që ishte normale dhe një vazhdimësi pozitive.

A ka shanse Shqipëria ndaj Spanjës? Në varësi të kombinimeve dhe rezultateve që mund të lidhen me grupet e tjera, ndoshta kanë 1 përqind shans për fitore, por përballë Spanjës, më vjen keq, por Shqipëria nuk ka asnjë shans që të fitojë. Me pikën e marrë ndoshta do të presin fundin e grupeve, për të shpresuar si një ndër 4 të tretat më të mira, por ndaj Spanjës nuk i jap asnjë shans", tha ai.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Kallami: 24/06/2024 23:33

    Shqiptari kurre nuk do bahet rehat Po u mor me italjant , tash qe po hapet Europa dhe bota Italia jane vetem si ajo shprehja “ dy italian mgaterrojne boten” , ndaj vende nordike zvicer dhe France Spanje Jane vende ku mund te besh karriere , Italia eshte ku ben vetem dallavere

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Në orët e pasdites pritet shtim i vranësirave... si parashikohet moti për sot

Në orët e pasdites pritet shtim i vranësirave... si parashikohet moti për sot