‘Ciceron’/ Aktivitetet e kulturës që mund të ndiqni sot

Art, kulturë dhe spektakël, në vijim, rubrika “Ciceron”, ju njeh me aktivitetet që mund të ndiqni gjatë fundjavës  në Tiranë dhe disa qytete të vendit.

1.            Në skenën e Teatrit Eksperimental mbahet sot në orën 20.00 shfaqja “Burrnesha” me regji të Jeton Nezirajt e Erson Zymberit.

2.            Mbahet sot në orën 20.00 në qendrën kulturore “Tulla” në Tiranë një koncert tribut grupit Nirvana, me emra të njohur të muzikës.

3.            Vijon të shfaqet në Teatrin Kombëtar sot në orën 19.00 shfaqja “Orfeu zbret në ferr” me autor Tennessee Ëilliams dhe regji të Nastazja Domaradzka.

4.            Me praninë e shkrimtarit mbahet sot në orën 11.00 në Qendrën Kombëtare të Librit dhe Leximit një takim mbi krijimtarinë e holandezit Jan Brokken.

5.            Vijon të mbahet sot e nesër në teatrin “Metropol” shfaqja “Valë” me autore Virgina Ëoolf dhe regji të Enke Fezollarit.

6.            Festivali “Tëinkle tëinkle”, me këngë dhe interpretime për fëmijë, shënon sot në orën 19.00 në sallën “Tonin Harapi” në Tiranë mbrëmjen e tretë të garës me 30 konkurrentë të vegjël.

7.            Mbahet sot në orën 17.00 në  bibliotekën “Misto Treska” një diskutim mbi studimit “Letërsia Shqiptare” me autorë e përkthyes të pranishëm.

8.            Pret vizitorët deri në 4 prill në Galerinë e Artit “Jordan Misja” në Tiranë, ekspozita e përbashkët “Rrugës” e artistëve Emanuel Koko dhe Bertrand Shijaku.

9.            Mbahet sot në orën 18.00 në Bibliotekën e Durrësit një takim letrar me gazetaren dhe autoren Rezarta Reçi.

G.MO/A.D/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

Bëjini një provë burgu Saliut dhe Ilirit!

Bëjini një provë burgu Saliut dhe Ilirit!