‘Ciceron’/Aktivitetet e kulturës që mund të ndiqni sot

Mbahet sot në orën 22.00 në Opera, koncerti recital “Muzika-dashuri e përjetshme” me pjesëmarrje të sopranos Sonila Babocci dhe korit të Zërave të Bardhë të Teatrit.

Në kuadër të Javës së Evropës, aktivitetet këtë të hënë mbahen në Tiranë dhe Gjirokastër. Prej orës 10.30 në Qafën e Pazarit mbahet një  masterclass mbi punimin tradicional të gurit nga Ermal Makri.

“Vogue Italia”, sjell imazhin e modës së re italiane në Qendrën për Hapje e Dialog në Kryeministri përmes ekspozitës  “Fashion Panorama - The Italian New Wave”, që qëndron e hapur deri në 2 qershor.

Bazuar në rrëfimet e grave që kanë përjetuar dhunë në familje, nga sot në orën 19.00, për tri net radhazi mbahet në teatrin “Metropol” shfaqja “Ajo”, me regji të Marigona Bekteshit.

Pas dy muajsh punë nis sot në orën 17.00 në Teatrin Kombëtar konkurrimi final i edicionit të VI-të i Festivalit Teatror për të Rinjtë, me nxënës të përzgjedhur nga 9 gjimnaze të kryeqytetit.

 

SI.E./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Temperaturat e larta gjatë verës, ja disa këshilla të vlefshme se si të mbroheni

Temperaturat e larta gjatë verës, ja disa këshilla të vlefshme se si të mbroheni