Çifti i aktorëve mbjellin ullinj te Liqeni, Veliaj: Mundësia ideale për të lënë gjurmë në qytet (VIDEO)

Ajri dhe Stina, vajzat e aktorëve të njohur, Eni Jani dhe Genc Fuga, kanë zgjedhur që ditët e lindjes t’i shënjojnë me mbjelljen e dy ullinjve në Parkun e Liqenit. Nisma e dy vajzave nisën edhe sezonin e ri të mbjelljeve për vitin 2021.

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj tha se viti i vështirë i pandemisë na mësoi rëndësinë për një jetë të shëndetshme dhe ajrin e pastër, për të cilin duhet të kontribuojmë të gjithë.

"Emrat e dy vajzave simbolizojnë pikërisht këtë që po bëjmë sot: fillon një stinë e re dhe kemi nevojë për më shumë ajër! Nga viti që kaloi mësuam se oksigjenin, pemët, parqet nuk duhen t’i marrim si të mirëqena”, shtoi ai.

Veliaj ftoi të gjitha familjet e qytetit që t’i bashkohen stinës së mbjelljeve, jo vetëm të lënë një gjurmë në Tiranë, por edhe për të rritur cilësinë e jetesës në kryeqytet.

“I ftoj të gjitha familjet e Tiranës, që ashtu siç po bëjmë me familjen Fuga, me Gencin dhe Enin, nëse kanë dikë për të përkujtuar, një ditëlindje, një përvjetor, kjo është mënyra ideale për të lënë gjurmë në qytet. Ta kthejmë këtë vit, jo si një vit që harrojmë kiametet e 2020-ës, pandeminë dhe tërmetin, por si një vit ku mund të ndryshojmë sjelljen dhe mënyrën se si e trajtojmë qytetin tonë”, u shpreh kryebashkiaku.  

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • genti: 04/01/2021 17:21

    BRAVO QE MBILLNI PEME,,,,POR duhet ti kerkohet erionit qe te na riktheje hapesirat e blerta dhe fushat e sportit qe ka pasur tirana para 1990.....///

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, s’mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Kultivoi kanabis në një zonë të pyllëzuar në Memaliaj, vihet në pranga 62-vjeçari

Kultivoi kanabis në një zonë të pyllëzuar në Memaliaj, vihet në pranga 62-vjeçari